Çocukları köpekle korkutup, buzdolabına kapatmış

Çocukları köpekle korkutup, buzdolabına kapatmış
Adana'da yaşları 8 ve 11 olan iki çocuğun bir işletmeci tarafından kaçırılıp derin dondurucuya atılarak işkence edildiği iddia edildi.
Kaçırılan M.Ç. (8) ve F.A. (11) ile birlikte Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'ne gelen İbrahim Ç. (35) ve Mehmet A. (42), çocuklarını kaçırdığını iddia ettikleri şahıstan şikâyetçi oldu.
 
İbrahim Ç., ikamet etikleri merkez Seyhan ilçesine bağlı Sarıhamzalı Mahallesi'nde yoğurt üretimi yapan zanlı M.Ş.'nin bir başka kişiyle birlikte çocuklarını araca koyup, önce kafalarını suya batırdığını, sonra köpekle korkutup, derin dondurucuya attığını ileri sürdü.

Tarihte böyle bir şeyi 'gavurun bile Müslüman'a yapmadığını' söyleyen ilköğretim 3'üncü sınıf öğrencisi M.Ç.'nin babası İbrahim Ç., "Çocuklarımız araca bindirilip, sulama kanalına götürülmüş. Burada ayaklarından tutulup, ıslatılmış. Daha sonra köpeklerle korkutulmuş. Arkasında yoğurt mayalamak için kullanılan derin dondurucuya atılmış. Türkiye'de acaba böyle bir olay olmuş mu?" diye sordu.

Yetkililerin konuyu araştırmalarını isteyen İbrahim Ç., "Polise ve adalete güveniyoruz. Bu meselenin aydınlatılmasını, faillerin hak ettiği cezayı almalarını bekliyoruz." diye konuştu.
 
İlköğretim 4. sınıf öğrencisi F.A.'nın babası Mehmet A. ise çocukların araçla kaçırılma hadisesine mahalledeki çok sayıda komşusunun da tanıklık ettiğini ifade etti.

Oğlunun zorla araca bindirilip, önce kanalda suya batırıldığını, sonra buzdolabına kapatıldığını savunan Mehmet A. şunları söyledi:
 
"Çocuk kaçırıldıktan sonra, annesi aramaya çıkmış. Bakkal ve diğer tanıklara sormuş. Peşinden yoğurtçunun işyerine gitmiş. Adam kapıyı kapatmış. Eşim 'polis çağıracağım' deyince, kapı açılmış. Çocukları titrer halde görmüş. Derin dondurucuda çocukların karınları şişmiş, ölümün eşiğinden dönmüşler. Böyle bir işkence düşmana bile yapılır mı? Bu işin peşini bırakmayacağım. Şikâyetçiyim."
 
Çocukların psikolojik olarak yaşadıklarından etkilendiğine dikkat çeken Mehmet A., "Kimseyle bir husumetimiz yok. Çocukların pet şişe topladığı söyleniyor. Eğer gerçekten böyle bir şey varsa, gelip biz ailelere söyleseydiler. Biz gereğini yapardık." şeklinde konuştu.
 
İki kişinin kendilerini zorla araca koyup götürüldüklerini söyleyen F.A. ise şunları söyledi: "Bizi kanala koyup, köpeğin önüne attılar. Sonra da buzdolabına soktular. Çok korktuk. Biz pet şişesi topluyorduk."
 
M.Ç. ise evlerinin yakınında pet şişesi topladıklarını hatırlatarak, "Adamlar bizi kovaladı. Yakaladıktan sonra dövdüler. Kanalda ıslattılar, buzdolabı çok soğuktu. Karnım şişti." bilgisini verdi.

Çocuk Şubesi'nde avukatların nezaretinde ifadeleri alınan iki çocuk daha sonra rapor için Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Polis, konuyla ilgili soruşturma başlattı. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com