Çocukların 'Kurtlar Vadisi' oyunu ölümle bitti

Çocukların 'Kurtlar Vadisi' oyunu ölümle bitti
Diziden etkilenen Afganistan'lı çocuk arkadaşını boğarak öldürdü

Afganistan'da 2 çocuk televizyonda yayınlanan Kurtlar Vadisi dizisinden etkilenerek oyun aynamaya başladı. Biri Büyük İskender olurken diğeri kimsenin öldüremediği Polat Alemdar rolüne girdi. Kavga etmeye başlayan çocuklardan Büyük İskender rolünde olan Polat Alemdar'ı öldürüyorum diyerek arkadaşını iple boğdu.

Gazne'nin Cagori ilçesinde meydana gelen olayda Kaymakam Zafer Şerif, Büyük İskender karakterini temsil eden çocuğun, diziden etkilenerek bu olayı gerçekleştirdiğini ve kimsenin öldüremediği Polat Alemdar'ı temsil eden arkadaşını öldürdüğünü ifade etti.

Ortadoğu'da gün geçtikçe yaygınlaşan türk dizileri arasında en popüler olan Kurtlar Vadisi. Birçok ülkede televizyonlar neredeyse her geve bir türk dizisi yayınlıyor. Dizilerin yıldızları ülkede, dünyaca ünlü oyunculardan bile daha çok seviliyor.

Sokaklarda dizi karakterlerinin tişörtleriyle gezen birçok insan görmek mümkünken, kırsalda yaşayan ve dizileri televizyondan izleyemeyen Afganlar dizilerin videolarını alarak evde izliyorlar. Taliban zamanında televizyonun yasak olduğu ülkede şu an 50'den fazla yerel ve ulusal televizyon kanalı yayın yapıyor. Bunlarınn çoğunda da Türk dizileri Farsça ve Peştunca dillerine çevrilerek yayınlanıyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com