Çocukların yemeğine tuz atmayın

Çocukların yemeğine tuz atmayın
Türk halkının günde 17-18 gramlık tüketimle dünyada en fazla tuz tüketen halkların başında geldiğini belirten uzmanlardan annelere uyarı var.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Taner Çamsarı, annelerin çocuklarının yemeklerine kesinlikle tuz atmamaları gerektiğini söyledi.
 
Prof. Çamsarı, Türk halkının günde 17-18 gramlık tüketimle dünyada en fazla tuz tüketen halkların başında geldiğini belirtti. Tuzun fazla tüketilmesinin böbrek, kalp ve damar sağlığı açısından büyük sorunlara yol açabildiğini ve yüksek tansiyona neden olduğunu anlatan Prof. Dr. Çamsarı, bu tüketimin çocukluktan itibaren verilecek eğitimle aşağı çekilebileceğini söyledi.
 
Prof. Dr. Çamsarı, ''Anneler çocuklarına kesinlikle tuzu öğretmemeli. Yemeğine tuz atmamalı. Çocuk yediği yemekte tuz var mı yok mu bilmez. Çocuk yumurta yediği zaman (Bunun tuzu var mı) diye sormaz, bilmez bile. Üstüne tuz dökerken onu öğrenir ve daha sonra yediğinde tuzun konulmasını ister. Öğretmenler de tuz konusunda çocukları eğitmeli'' dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com