Çocuklarının organlarını bağışlayan aileye 12 bin 500 liralık fatura

Çocuklarının organlarını bağışlayan aileye 12 bin 500 liralık fatura
Ölen çocuklarının organlarını bağışlayan aileye hastane 12 bin 500 liralık fatura çıkardı.

Bursa Erikli Kavşağı'nda 2009 yılının ocak ayında meydana gelen trafik kazasında 22 yaşındaki Alper Kayık ağır yaralandı. Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan gencin 3 gün sonra beyin ölümü gerçekleşince, babası Ali ve annesi Bahriye Kayık, oğullarının vasiyetini yerine getirerek organlarını bağışladı. Bunun üzerine Alper Kayık'ın böbrek, karaciğer ve korneaları alınarak başka hastalara nakledildi.

FATURAYI GÖRÜNCE ŞOK YAŞADILAR

Acılı Kayık Ailesi'nin, genç yaşta kaybettikleri oğulları Alper'in organlarını bağışlamasının ardından Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'ne organ nakli ekibi çağrıldı ve Alper Kayık'tan alınan organlar, Bursa, Ankara, İzmir ve İstanbul'daki hastalara nakledildi.
Ancak aile oğullarının ölümü ve organ nakillerini gerçekleşmesinin ardından bir süre sonra Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nden gelen faturayla büyük şok yaşadı. Hastane, organ nakli için hastaneye çağırılan 'organ nakli ekibi'ne ödenmek üzere 12 bin 500 liralık faturayı keserek aileye gönderdi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput'un devreye girmesiyle borcun 11 bin lirası silindi ancak aile bu parayı ödeyemedi.

O GÜN YALVARANLAR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRDÜ

Büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını belirten Alper Kayık'ın dayısı Nuri Engin, 'Organ nakli yapılan aileleri aradım, 'hiç olmazsa Alper'in annesin telefonla arayın bir teşekkür edin' dedim. Bırakın teşekkür etmeyi, internetten mesaj attım diye facebook adreslerini bile kapattılar. Maddi beklenti içinde değiliz ama bize kesilen fatura ağır oldu. Bağışladığımız organları geri almak için dava açıyoruz. O gün organları kendilerine vermemiz için yalvaranlar bugün teşekkürü bile çok gördü" dedi.
(SRE)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com