"Çocuklarınızı liseye gönderin" çağrısı

"Çocuklarınızı liseye gönderin" çağrısı
Uşak'a atandığı günden buyana verdiği mesajlar ve çocuklara olan şefkati ile dikkat çeken Vali Özdemir Çakacak, köylülere eğitim konusunda önemli bir çağrıda bulundu.

Uşak'a atandığı günden buyana verdiği mesajlar ve çocuklara olan şefkati ile dikkat çeken Vali Özdemir Çakacak, köylülere eğitim konusunda önemli bir çağrıda bulundu. Çamyuva köyünü ziyareti sırasında köylülerle sohbet edip sıkıntılarını dinleyen ve her zaman olduğu gibi çocuklarla yakından ilgilenen Vali Çakacak, “Köylerimizdeki çocuklarımızın da en az liseyi bitirmesini istiyorum”dedi. Köylülerin çocuklarını çeşitli bahanelerle 8 yıllık zorunlu eğitim sonrasında okula göndermediğini belirten Çakacak, köylülere hitaben “Eğitim herkesin hakkı. Çocuklarınızı zorunlu eğitim sonunda okula göndermeye devam edin”dedi.
Bunun üzerine köylüler çocukların bir çoğunun maddi imkansızlıklar ve barınma sorunu nedeniyle liseye gidemediğini bildirdi. Vali Özdemir Çakacak ise “Bilgi ve teknoloji çağında olduğumuz bu devirde köylerimizde yaşayan çocuklarımızı bu tür bahanelerle eğitimden mahrum bırakamayız. Her köyde zorunlu eğitim sonunda lise ve yüksek öğrenimini tamamlamış örnek insanlarımız var. Gerek kamuda gerekse özel sektörde çalışan başarılı insanlarımız var. Hepimiz bu insanlarımızla gurur duyuyor. Köylülerimiz içlerinden yetişen bu vatandaşlarımızı örnek alıp çocuklarını okumaları için teşvik etmelidir. Köylerde büyüyüp eğitimlerini tamamlayan ve hayatta başarıyı yakalamış insanlar da köy çocuklarının okumasına yardımcı olmalıdır. Anne babalar ve bizlerde çocuklarımızı okumaları için özendirmeliyiz. Ben köylü vatandaşlarımızdan bu konuda hassas davranmalarını istiyorum”dedi.
Maddi durumu olmadığı için lise ve üniversiteye gidemeyen çocuklara destek olduklarını da ifade eden Özdemir Çakacak şunları söyledi; “Köylerde özelikle kız çocuklarımız zorunlu eğitimi bitirdikten sonra okula gidemiyor. Erkek çocuklarımızın çoğu da maddi imkansızlıklar ve çeşitli sebeplerden dolayı ailelerince okula gönderilmiyor. Biz o çocuklarımızın da lise ve üniversite eğitimi almasını arzuluyoruz. Maddi durumu olmadığı için liseye devam edemeyecek köylerdeki öğrencilerimize destek oluyoruz. Anne babalar bu konuda bize güvenmeli ve okumak isteyen çocuklarını okula göndermelidir. Biz bu konuda köylü vatandaşlarımızı uyarıyoruz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com