"Çok acı, korkunç, dehşetengiz bir olay''

Çok acı, korkunç, dehşetengiz bir olay
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

ANKARA (AA) - HANDE İLBEYİ CANCA - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Kırklareli'de kayıp bir çocuğun ölü bulunmasına ilişkin, ''Bu tür olayları şiddetin çok gaddar, çok barbarca, çok vandalca bir uygulaması olarak değerlendiriyoruz. Bunlarla mücadelemiz, sıfıra ininceye kadar devam edecek'' dedi.

Bakan İslam, AA muhabirinin Kırklareli'de yaşanan acı olaya ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine, ''Bu konuyla ilgili bir insanın, bırakın Bakan olmayı bir annenin, bir kadının bulup da söyleyebileceği bir teselli cümlesi yok'' ifadesini kullandı. 

Yaşanan olayın ''çok acı, korkunç, dehşetengiz'' olduğunu belirten İslam, 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş'a rahmet, ailesine sabır diledi.  

Bu olayların önüne geçmek mecburiyetinde olduklarını belirten İslam, ''Biz, bu toplumsal şiddeti bir an önce yok etmek, bertaraf etmek mecburiyetindeyiz. Bununla ilgili bakanlık olarak gerçekten çalışıyoruz. Şiddeti tek boyutlu bir şey olarak ele almıyoruz, bunu bir toplumsal şiddet, aile içi şiddet, kadına karşı şiddet, çocuğa karşı şiddet olarak ele alıyoruz. Bu tür olayları şiddetin çok gaddar, çok barbarca, çok vandalca bir uygulaması olarak değerlendiriyoruz. Bunlarla mücadelemiz, sıfıra ininceye kadar devam edecek'' diye konuştu.

-''Eğitime ve zihniyet değişimine ihtiyaç var''

Devletin, hükümetin politikasının ''şiddete sıfır tolerans'' olduğuna işaret eden İslam, şunları kaydetti:

''Ben bakanlığa geldiğimden beri aynı şeyi tekrar ediyorum. Bu konuda iki şeye ihtiyacımız var. Bir eğitim, öğrenimi veriyoruz okullarda ama bizim bu tür nahoş hadiselere karşı ve parçalanmış bilinçlere, yaralı ruh hallerine karşı bir eğitime ihtiyacımız var. Birinci ayak bu. İkinci ayak da bir zihniyet değişimine ihtiyacımız var. Bunları acilen yapmamız lazım. Bilge insanlarımızla, eğitim kurumlarımızla, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, STK'larla beraber bunları bir an önce gerçekleştirmemiz lazım. Biz elimizden geleni yapıyoruz, projelerimizi hazırlıyoruz. Her türlü yardıma, desteğe ve paydaşlığa ihtiyacımız var ve açığız.''

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com