''Çok kaliteli kadromuz var''

''Çok kaliteli kadromuz var''
Manisaspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş, ligin ikinci yarısında kendilerini son derece zorlu maçların beklediğini söyledi.

İkinci yarının ilk haftasında Trabzonspor ile karşılaşacak Manisaspor bu müsabakanın hazırlıklarını Tarık Almış Spor Tesislerinde sürdürüyor.
Özdeş, tesislerde düzenlediği basın toplantısında, hazırlıkların sorunsuz devam ettiğini, iyileşen Ömer Aysan'ın da yakında takımla çalışmalara başlayacağını belirtti.

İkinci yarıda yine kendilerine özgü futbol oynamayı, hem hücum hem savunmada başarı sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Özdeş, şöyle devam etti:

''İlk yarıda son 4 hafta, bizim takımın maksimum puan kaybettiği haftalar. Bunlar olacak. 24 puan toplamışız, ikinci yarı bu dalgalanmaları en aza indireceğimizi düşünüyorum. Zor bir üç ay geçecek, daha zor maçlar oynanacak ama bu Türk futboluna hizmet edecek. Çünkü 3. sıradaki takımla 8. sıradaki 4 takım arasında da 6 puan olduğunu düşünürsek çok güzel bir play-off mücadelesi oluyor. Hem üst için hem de Anadolu takımları için, bu ülke futbolumuzun gelişmesine katkı sağlayacaktır. Ben takımıma güveniyorum.''

Kadro yeterli

Özdeş, takım kadrosunun yeterli olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''İkinci yarı, ilk yarı katkı sağlamayan oyuncularımın da takıma katkı sağlayacağına inanıyorum. Çünkü, çok kaliteli oyuncularımız var. Bilhassa hücum hattında çok kaliteli oyuncularımız var. Onların daha aktif olacağını düşünüyorum. Bulunduğumuz sıradan daha yukarıda olacağımıza inanıyorum. Bizim takımımızdan da oyunculara transfer talebi olduğu yazılıyor, çiziliyor. Teknik adam olarak bu beni mutlu ediyor.

Oyuncularımın adlarının büyük takımlarla anılması beni mutlu ediyor. Somut herhangi bir şey olmasa da bu takımın bir değerinin olduğunu göstergesi. Elbette ki ben buradaki oyuncularımın hiçbirisinin ayrılmasını istemiyorum. Onun için bu takımın transfer ihtiyacı olmadığını söylüyorum. Hedefini gerçekleştirebilecek bir kadro var. Ama transfer döneminde kulüp çıkarları doğrultusunda böyle bir gelişme olursa da planlarımız hazır.''

Makukula gibi gol kralı olmuş bir futbolcunun kadroda yer aldığını ancak bu oyuncunun şanssızlıklar yaşadığını dile getiren Özdeş, Kahe'nin de çok çalıştığını ve takıma katkı vereceğini ifade etti.

Asbaşkan Delan

Kulüp Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Selami Delan da 2011 yılının Türk futbol tarihinde uzun yıllar hatırlanacağını ifade etti.

Gelecek hafta ligin ikinci yarısının başlayacağını ve ''sıkı maçların oynanacağını'' söyleyen Delan, ''Takımın ruhu olduğuna inanıyorum. Sahada da bunu gördük zaten. Yönetim olarak iyi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Sezon sonunda inşallah hedeflediğimiz noktaya varmış oluruz. Transfer 5 Ocak'ta açılıyor ve 31 Ocak'a kadar devam ediyor. Şartların ne getireceği belli olmaz. Herhangi yeni bir durum karşımıza çıkarsa, yeniden değerlendirme yapılır'' dedi. (ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com