Çok konuşulacak sözler: Fenerbahçe'nin kadrosu...

Çok konuşulacak sözler: Fenerbahçe'nin kadrosu...
Usta yazar Hıncal Uluç, ilginç analizlerde bulundu: Drogba Hallac-ı Mansur gibi! Yaptığı bir yapamadığı on... Hiç koşmuyor. Sneijder fos... Selçuk küsmüş. G.Saray kadro boşlukları çok olan içi boş bir yaldız. Fenerbahçe'nin yedekleri Galatasaray'da banko
Fenerbahçe-Sivas maçını yöneten hakem Özgür Yankaya'nın performansını nasıl buldunuz? Çok fazla oyunun içinde gibiydi!.. Sık sık top kendisinden döndü. Ayrıca tartışılan pozisyonlar da vardı.
- Maçın tek çirkin tarafı 6 hakem bloğuydu. Sadece orta hakem değil, yan hakemler ve kale arkasındaki yeni yardımcılar dahil... Bunlar garip bir şekilde Fenerbahçe'ye yardım etme ihtiyacı içinde göründüler ki Fenerbahçe'nin o maçı 5 atarak kazanması için hakeme ihtiyacı yoktu. Çok güzel top oynadı Fenerbahçe... Yıllardan beri bir Fenerbahçe maçını bu kadar futbol zevki alarak izlediğimi hatırlamıyorum. O kadar iyiydi ama hakemler bir garipti. Şükrü Saracoğlu Stadı'na gelen haberler böyle oluyor galiba... Daha bu bir!.. Alves'in attığı golde faul yok, nizami bir gol ama o korner, korner değil ve kale arkası hakeminin gözü önünde!.. İkinci yarıda tam tersine Fenerbahçe topu kornere attı yine kale arkası hakeminin gözünün önünde bu defa aut verdi! Fenerbahçe akınında Webo topu bir karış dışarıdan çevirdi, devam ettirdiler. Ofsayt kararları ters, faul kararları tamamen tek taraflı!.. Bütün bunlar üstüne bir de biri gol olan, öbürünü kaleci Allah'tan kurtardı, hakemin iki asisti var!
 
HOLMEN FAZLA ŞİŞİRİLDİ
-Bir maçın içinde iki tane gollük akın yaratan bir hakem, bana sorarsan dinlendirilir. Çünkü bu hakem daha sahada oyunun gidişine göre nerede olması gerektiğini bilmiyor. Bu kadar zamandır maç seyrediyoruz, aynı maçta bir hakemin, iki gollük pozisyon yarattığını hatırlıyor musun? Ama kafalarda 'Fenerbahçe'ye destek olmak' imajı olunca iş böyle oluyor. Ama tekrar söylüyorum: Fenerbahçe bu senenin değil, son yılların en güzel futbolunu oynadı. Fenerbahçeli olmayanlara da büyük keyif verdi. Hakemlerle bu maçın keyfini azaltmamak lazım.
 
Lisansı yeni çıkartılan Holmen de Sivas karşısında fark yaratan isimlerden birisiydi.
- Holmen için biraz sabırlı olmak lazım. Maç sonrası gazetelere baktım, biraz fazla şişirmişler. Fenerbahçe, Sivas karşısında takım olarak iyi oynadı. Fenerbahçe'nin iyi de bir kadrosu var. Herkes Ünal Aysal'ın çileklerinin cazibesine kapılmış, 'Galatasaray, Galatasaray' diyor, Fenerbahçe'nin kadrosunu ben bire bir Galatasaray ile değişirim. Ben Galatasaraylıyım. Bugün Fenerbahçe'nin kadrosunda kaç kişi varsa Galatasaray'a versinler, kabul ederim. Fenerbahçe'nin yedeklerinde değil, tribünde oturanları Galatasaray'da direkt oynar. Cristian, Sow, Emre... Bunlar Galatasaray'da direkt oynar. Galatasaray'ın kadrosu boşlukları çok olan ve doldurma ümidi de olmayan bir yaldız... Kazıdığında fos... Drogba fos... Açık söylüyorum. Sneijder fos... Takıma hiçbir faydaları yok. İkisinin de... Drogba ve Sneijder, Eskişehir maçında 9 kişi oynattı Galatasaray'ı...
 
ANELKA VE BALLACK KAÇTI
 
Galatasaraylı oyuncular arasında bir küslük, bir isteksizlik var sanki...
-Bir bölünme hissediyorum Galatasaray'da... Drogba bir Hallac-ı Mansur... 'Enel Hak...' Benim medyam da adının büyüsüne kapılmış, 'Drogba da Drogba' diye yazıp duruyor. Adamın hiçbir şey yaptığı yok. Bir tutam bal için bir çuval keçiboynuzunu Galatasaray sırtında taşıyor. Yaptıkları bir yapamadıkları on... Kaptırdığı topların haddi hesabı yok, yanlış pasın haddi hesabı yok. Koşmuyor! Şu sahtekarlığın dahi farkında değil Türk medyası; maçın son dakikalarında Drogba savunmadan top çıkarıyormuş! Hangi toplar onlar; duran toplar. Top durduğu zaman yürüye yürüye geliyor o zaman... Top oynanırken koşup geldiğini gördünüz mü! Koşamıyor ki!.. Hücuma giderken de koşamıyor. Bu yüzden de 'Bütün topları ben atacağım' diyor. Maçtan bir sahne var. Fatih Terim o sahneyi lütfen izlesin. Her duran topun başına gidiyor, 'Ben atacağım' diye... Chelsea'de de böyleydi. Anelka ile Ballack bu yüzden takımı terk ettiler. 'Bütün frikikleri ben atacağım' dediği için... Selçuk atış öncesi mesafeyi gösterdi, 'Bu nokta uzak, buradan gol olmaz. Bırak ben ortalıyım' dedi. 'Hayır, ben atacağım' dedi, Selçuk küstü gitti! Selçuk haftalardır oynamıyor, bu kadar kötü Selçuk gördünüz mü? Niye? Çünkü Bülent Tulun, Selçuk'un kankası Burak'ı satmaya uğraşıyor! Adam almaya gitmiş! Palavra... Ben Fatih Terim'in milli takım görevini niçin kabul ettiğini de anlıyorum artık... Fatih Terim, Galatasaray'dan ümidini kesti. Fatih Terim, Ünal Aysal yönetiminin kendisini göndereceğini biliyor. Yerini milli takımda yaptı. Bir hocanın üstüne bu kadar gidilmez. Fatih Terim 20 kişilik liste verdi, bir tek Chedjou'yu aldılar. Şimdi ben, "Fenerbahçe ile birebir değişirim Galatasaray'ı" diyorum.
 
BIRAKMASINI İSTİYORLAR
 
Terim'in milli takım tercihi de bunun bir göstergesi gibi... Galatasaray'dan 4 kişi çağırırken, Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan 6'şar ismi kadroya aldı.
-Haksız mı? Sen olsan ne yaparsın? 'Fenerbahçe'den, Beşiktaş'tan şunu çağırmazdım, Galatasaray'dan şunu alırdım' diye bana bir örnek ver. En fanatik Galatasaraylı bana bir örnek versin. Hollanda ne yapıyor; Kuyt çağrılıyor, Sneijder yok. Niye; Kuyt iyi çünkü... Sneijder kötü..
 
Terim'in milli takım tercihi de bunun bir göstergesi gibi... Galatasaray'dan 4 kişi çağırırken, Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan 6'şar ismi kadroya aldı.
 
Tabii oyuncu tercihlerinde, bölünmüşlükte Terim'in payı nedir? Sneijder milli takıma çağrılmıyor ama Galatasaray'da ilk 11'de oynuyor.
- Ben bak ne diyorum; Fatih Terim, Galatasaray'dan ümidi kesmiş. Fatih Terim, tanıdığım en iyi Galatasaraylılardan bir tanesi... Camia nezdinde, 'olay çıkaran adam' durumuna düşmemek için susuyor. Geçen sene de bu lafı kullandım; 'kan içip, kızılcık şurubu içtim' diyor. Burak'ı satmak için Bülent Tulun'un İtalyalara seferlere çıkması en büyük darbedir Fatih Terim'e... Bu yönetim, Fatih Terim'in kötü sonuç almasını ve gitmesini istiyor. Çünkü Fatih Terim'i şu anda gönderecek güçleri yok. Şimdi bunları yayınlayacaksınız, Fotomaç'a iyice kızacaklar! Bir bildiri de bizim için yayınlayacaklar. 'Hıncal Uluç'un, Galatasaray'la ilişkisini kesiyoruz!' diye... Allah'tan ben Galatasaray Kongre Üyeliği'nden istifa ettim!!!
 
ESAS HEDEF ÖZTÜRK'TÜ
 
Gerçekten de hakkımızda sert ve Galatasaray geleneklerine çok da uymayan tehditvari bir bildiri yayınlandı.
- Minnacık bir haber için sıkılmadan bildiri yayınlayan, sıkılmadan '24 saat içinde ispatlasın' diyen Galatasaray Kulübü, Fatih Altaylı için de bir bildiri yayınlasın bakalım. 'Fani Aysal'ın kura çekimine katıldığını ispatlasın' diye!.. "Kurumsallaşma, kurumsallaşma" diyeceksin ve eşinle beraber Monaco gezisine çıkıp, Şampiyonlar Ligi kura çekimine katılacaksın! Şimdi ben Fatih Altaylı'dan farklı olarak şunu söylüyorum: Bunlar Ali Dürüst'ü ve Abdurrahim Albayrak'ı temizlemediler. Esas temizlemek istedikleri adam Adnan Öztürk. Ama Adnan Öztürk'ü tek başına temizlerlerse olay meydana çıkacağı için yanına kurban olarak Ali Dürüst ile Abdurrahim Albayrak'ı koydular. Esas kurtulmak istedikleri Adnan Öztürk! Adnan Öztürk'ten asıl kurtulmak isteyen de İnan Kıraç... Çünkü İnan Kıraç, Su Ada'nın sahipleriyle, 'işletmecisi ile' demiyorum, sahipleri onlar, Su Ada'nın sahipleriyle gayet iyi ilişkiler içinde...
 
Buna karşılık Adnan Öztürk, Su Ada'nın sözleşmesinin uzatılmamasını kongreye anlatmaya uğraşıyordu, bu yüzden İnan Kıraç, Adnan'ı defterden sildi, sildiğini de Ünal Aysal'a söyledi, Ünal da onu yönetimden çıkarttı. Tek başına çıkartmadı, yanına Dürüst ve Albayrak'ı koydu. Şimdi Ünal Aysal bana diyecek ki; 'Bunları ispatlasın.' Bunlar ispatlanacak şeyler değil. İsteyen bana inanır, isteyen ona inanır, isteyen ötekine inanır. Bunlar palavra laflar; '24 saat veriyorum ispatlaması için!..' t Bu bir duyumdu ve de önemli bir duyumdu. Sonuçta Burak, Drogba ve Sneijder idmanda tartışmışsa bu dünyanın her yerinde haberdir. Üstelik Galatasaray Kulübü haberi yalanlayabilirdi ama bunun yerine, 'İspatlamak için 24 saat süre veriyoruz' diye açıklama yaptı. Bir gazeteci bir haber almış. Haber kaynağı Galatasaray Kulübü'nün içindeki odacı da olabilir, kapıcı da olabilir, malzemeci de olabilir, elektrik tamircisi de olabilir, herkes olabilir. 'Gazetecilik' bu demek zaten... Haber kaynakları böyle olur.
 
DOĞRUYU AÇIKLASINLAR
-'İspatlasın' diye oradaki adamın ismini versin ve adamın kovulmasına, ekmeğine mi sebep olsun? 'Bana bunu Bahçıvan Mehmet' söyledi. 'Haydi Bahçıvan Mehmet kapıya!' 'Böyle bir şey olmadı' dersin gönderirsin açıklamayı... Fotomaç onu yayınlamazsa bu defa bildiri yayınlarsın sitenden, televizyonundan. 'Fotomaç hakkımızda bir yalan haber yazdı. Doğrusunu gönderdik, kullanmadılar.' İşte bitti, bu kadar basit bu iş! 'Bu haberi ispat et' demek; açık ve seçik 'Bu haber doğrudur' demek. Çünkü hayatta her şey ispat edilmez. 'Hıncal'ın bir sevgilisi var', 'Vaay bunu ispat et bakayım.' Nasıl etsin! Evime gizli kamera mı kuracak! O öyle yazar. Ben de derim ki; 'Yanlış yazmışsın, benim öyle bir sevgilim falan yok, ben yalnız yaşıyorum arkadaş!' İsteyen Bülent'e inanır, isteyen bana inanır.
 
ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE AVERAJ TAKIMI OLUR
 
Galatasaray'da sorunlar var, öteki tarafta da Şampiyonlar Ligi'nde güçlü rakipleri var. Sarıkırmızılı ekip, kurada Real Madrid, Juventus ve Kopenhag ile eşleşti. Bu grupta neler olur?
- Bu Galatasaray orada averaj takımı olur. Fatih Terim'in gücü Şampiyonlar Ligi'nde bu Galatasaray'ı kurtarmaya yetmez. Bizim ligde idare edebilir belki... Bu Sneijder ile bu Drogba ile bir şey olmaz arkadaş! Evvela takımda bütünleşmeyi sağlaması lazım. Bunun için de 'çilek' denilen bir takım kimselerin imtiyaz haklarının kalkması lazım. Adama 'Savaşta ne yaptın?' diye sorarlar. Ne yapmış Sneijder ligin başından beri? Ne yapmış Drogba ligin başından beri? Rabbena hep bana oynuyorlar! Fatih Terim'in de tabii bir takım takıntıları, inatları var. Hala Hamit'in yerine Sabri'yi kanatta oynatmaya uğraşıyor. Eboue dünyanın en kötü, en güvenilmez beki. İkide bir de yere düşüyor, çalım yediği zaman adamı takip edemiyor, peşinden gidemiyor, ağır! Ama buna karşılık müthiş adam eksilten, gayet iyi şut atan, orta yapan ve pasveren bir adam. Ama Eboue'den gayri herkesi sağ açıkta denedi! O takımda 'Ben sağ açık oynarım' diye bas bas bağıran bir adam var: Eboue. Sabri'yi, Hamit'i oynatıyor sağ açıkta ama Eboue'yi oynatmıyor. Niye? Ben "Eboue bunlardan daha iyi oynar" dedim, herhalde ondan!.. 'Ben Hıncal'dan iyi bilirim!' Tamam hocam benden iyi bilirsin de 'Sağ açık arıyorum' diyorsun. Bak kimleri denedi: Hamit, Emre Çolak, Aydın Yılmaz, Sabri, Kazım, Engin... Orada bütün vasıflarıyla sağ açık ama her vasfıyla da bek olmadığını gösteren bir adam var. Sabri oyuna giriyor, Eboue'nin yerine al. Gökhan sakatlanıyor çıkıyor, yine Eboue bek. Yani inanılır gibi değil. Onun da bir takım böyle saplantıları var. Onun için Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'dan ümidim az... (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com