Çok tehlikeli hareketler bunlar!/VİDEO

Çok tehlikeli hareketler bunlar!/VİDEO
Gazeteci Enver Aysever, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın BDP'ye yönelttiği Zerdüştlük iddaisının toplumsal kutuplaşmayı arttırdığını savundu!

CNN Türk'te yayınlanan Dört Bir Taraf programının konuşmacılarından Enver Aysever Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın BDP'ye yönelik yaptığı Zerdüştlük suçlamasının toplumsal kutuplaşmayı arttırdığını ve Türkiye toplumunu bir bölünmeye doğru sürüklediğini iddia etti.

Gazeteciler Altan Öymen, Nazlı Ilıcak, Enver Aysever ve Nagehan Alçı'nın hazırlayıp sundukları Dört Bir Taraf'ta bu akşamın tartışma konusu Erdoğan'ın "BDP Zerdüştür" suçlamasıydı.

ERDOĞAN TOPLUMSAL ÖTEKİLER YARATIYOR!

Aysever, Erdoğan'ın bu açıklamasını şöyle değerlendirdi:

"Zerdüştlük ile ilgili değerlendirme çok önemlidir. Çünkü Zerdüştlük yaşayan bir din değildir. Türkiye'de benim bildiğim kadarıyla kendini Zerdüşt olarak tanımlayan bir kitle yok, varsa da biz bunu bilmiyoruz. Ama öyle bir kutuplaşma yaratılıyor ki, BDP dese ki ben de Zerdüştlerden oluşan bir partiyim, Bunu diyebilir demokrasi içerisinde buna bir engel yoktur. Önemli olan, bu anlayışın, "evet-hayır kampanyası"ndan önce Türkiye'yi dedelerin elinden kurtardık söylemiyle, ya da Hüseyin Çelik'in Kılıçdaroğlu'na Suriye ile mehzep birliğiniz var söylemiyle, aynı zihniyet haritasını vermesidir. Çünkü insanların bir dine, bir millete, bir inanca sahip olması ne üstlüktür, ne astlıktır. Ne bir dine ait olduğun için kendini değerli kılarsın, ne de değersiz olursun. Burada poplüler söylemden bakarsak bir ötekileştirme vardır."

BAŞBAKAN'IN AYRIŞTIRCI SÖYLEMİNE KARŞI BİRLEŞMELİLER!

"Bir siyasetçinin zihin haritası çok önemlidir, hangi ideolojik eksenden geldiği çok önemlidir. Eğer Zerdüştlük meselesine örneğin yetmez ama evet diyenler, örneğin liberaller, örneğin Başbakan'la geçmişte çok yakın duranlar, çok yüksek perdeden karşı durmazlarsa bu söylem Türkiye'de içselleşir. Türkiye'de bir irtica tehlikesi var mıdır, yok mudur tartışmasına girmem; ama şu Türkiye'de vardır, bir kutuplaşma ve kolerizasyon meslesi vardır ve giderek artmaktadır." 

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com