Çok yaman bir çelişki!

Çok yaman bir çelişki!
UEFA Başkanı Michel Platini'nin basın mensuplarına verdiği demeçler arasında çok ilginç ayrıntılar yer alıyor.

İstanbul'da gerçekleştirilen UEFA Kongresi'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan UEFA Başkanı Michel Platini ve Genel Sekreter Infantino'nun verdiği cevaplar içindeki ufak ama önemli ayrıntılar 'çifte standart' tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; kendisine, Dinamo Zagreb-Olimpique Lyon maçının 1-7 bitmesi ile ilgili olarak, “Bu maçta şike eylemi var mı yok mu?” ve hemen ardından “Herhangi bir soruşturma başlatıldı mı?” diye birbiriyle alakalı 2 soru sorulmuştu. UEFA Başkanı'nın bu soruya verdiği cevap şuydu:

“O maçla ilgili herhangi bir soruşturma açma gereği duymadık. Zira hakem ve gözlemci raporlarında herhangi bir tuhaflık yoktu. Maç, bu raporlara göre temizdi.“ Bu karşılaşmaya hakem ve gözlemci raporları nedeniyle soruşturma gereği duyulmadığı söylenirken, yine hakem ve temsilci raporları tertemiz olan Fenerbahçe'nin 'şike' iddiasıyla yargılanması UEFA'nın çifte standardı olarak yorumlandı. 

YAMAN ÇELİŞKİ

Platini, verdiği bu cevapla kendisi ve başında bulunduğu UEFA'yı ciddi bir çelişkiye sokmuş oldu. Zira Fenerbahçe için şike iddialarının savunulduğu maçların tamamında ne hakem ne de gözlemciler, kural dışı bir beyanda bulunmamış durumda. Sarı-Lacivertli kulübü yargı aşamasına taşıyan en önemli deliller olarak ise dinlemeye alınan telefon kayıtları bulunuyor. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com