'Cömert'in üzerine ateş açılmış'

'Cömert'in üzerine ateş açılmış'
Abdullah Cömert'in ateşli silahla öldürüldüğü otopsi raporuyla belgelendi.

Hatay'da Gezi direnişine destek vermek için eylemlere katılan ve polisin müdahalesi sonrası hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ateşli silahla öldürüldüğü otopsi raporuyla belgelendi.

Yurt, Hatay'da Gezi Parkı direnişlerine destek olmak için sokağa çıkan ve polisin silahla başından vurarak öldürdüğü Abdullah Cömert'in otopsi raporunu ele geçirdi.3 Haziran'da Armutlu Mahallesi'ndeki protesto eylemine katılan 22 yaşındaki Cömert, başından vurulmuş, onlarca kişi de değişik yerlerinden yaralanmıştı.
Yurt'un ele geçirdiği Cömert'in hastanede yapılan ön otopsi raporunda şu bilgiler yer aldı:

'ATEŞLİ SİLAH GİRİŞİ'

''Alın ortada 5x4 cm'lik, alın sağ kaş üstünde birbirinin üstünde 2.5x1.5 ve 1.5x1 cm'lik 2 adet ekimoz, sağ kaş dış yanda 4x1.5 cm'lik sürtünme tarzı sıyrıklı ekimoz, burun kökünde 1x1 cm'lik alt kısmında yanık ile uyumlu görünüm bulunan ateşli silahla oluşması muhtemel sıyrık...'' Antakya Devlet Hastanesi'nde yapılan ön otopsinin sonuç kısmında ise şunlar belirtilmiş: burun kökünde muhtemelen ateşli silaha ait giriş sağ temporoksipitalde çıkış olduğu eks duhul halde geldiği'' ifadesinin ardından kesin ölüm nedeni ise şu cümlelerle yer almış: ''Mevcut harici muayene bulgularına göre kesin ölüm sebebini tespit edemedim. Klasik otopsiye gerek vardır.''

TOPU İSTANBUL'A ATTI

Bunun üzerine Abdullah Cömert'in kesin ölüm nedeninin araştırılması için klasik otopsi yapıldı. Adli tıp uzmanı bilirkişi ise ölüm nedeni konusunda kesin düşüncesi olmadığını, ateşli silah girişinin deri altında kaldığını, çıkış bölümünde kırıklara yol açmadığını belirterek, ölüm nedeninin ateşli silah ile yaralanma olup olmadığı konusunda kesinleştirilmesi için detaylı analiz talep ederek topu İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun attı. 

Cömert'in kesin ölüm nedeni konusunda İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun raporu beklenirken, kesin olan bir başka şey ortaya çıktı. O gece gösteri yapan kitlenin üerine ateş açıldığı... Polis, barışçıl, silahsız gösteri yapan gruba müdahale ederken, ateş açıldı. Görgü tanıkları da Abdullah Cömert'in otopsi raporu da bu durumu belgeliyor.(SBK)

Yurt Gazetesi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com