Çöp dökme cinayeti davası başladı

Çöp dökme cinayeti davası başladı
Eskişehir’de çöp dökme meselesi yüzünden çıkan tartışmada bir şahsı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 4 sanık hakim karşısına çıktı.

2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan ilk duruşmaya tutuklu sanıklar Cem Y., Y.B.Y., E.Ö., ve Ş.K. ile olayda hayatını kaybeden Oktay Öner’in ağabeyi Noman Öner, tarafların avukatları ve çok sayıda yakınları katıldı. Duruşmada yaptığı savunmada evinde alkol aldıktan sonra amcasının oğluna giderken annesinin evdeki çöpleri atmasını istemesi üzerine çöpleri alan ve 4. kattan inerken poşetteki şişelerin 1. kattaki Oktay Öner’in kapısının önüne düştüğünü ifade eden Cem Y., ‘’Yerdeki şişeleri gören Oktay, ben sana bu çöpleri yerden toplatmasını bilirim dedi. Olay yerinden uzaklaştım. Daha sonra gece geç saatlerde eve geldim. Oktay beni tehdit etti. Daha sonra sopayla beni kovalamaya başlayınca ben kapıya doğru kaçarken dengemi kaybederek yere düştüm. Sopayla bana vurmaya başladı. Annemde beni korumaya çalıştı. Ben üzerimde amca oğlunun evinden aldığım bıçağı yanımda taşıyordum. Kendimi korumak için bıçağı çıkartarak rastgele salladım. Sonra silah sesi duydum. Başım öne eğikti biri sopayla vurdu. Yüzüme silah patladı bende karşı apartmana doğru kaçtım. Olay yerinde diğer sanıkları görmedim. Çok alkollüydüm’’ dedi.

Tutuklu Sanık Y.B.Y.’de olaydan sonra polis ekipleri tarafından evinden alındığını belirterek, ‘’Ben mahkemeye kadar bizi korkutuyorlar sandım. Ölümlü bir olay olduğun orada öğrendim. Olayla bir ilgim yok. Suçlamaları kabul etmiyorum. Ben böyle bir olay olduğu için çok üzgünüm amacım ayırmaktı sadece. Kimseden şikayetçi değilim’’ diye konuştu. (VİK)

Diğer 2 tutuklu sanık E.Ö. ve Ş.K.’de üstlerine atılan suçları kabul etmeyerek beraatlerini istediler. Mahkeme heyeti dinlenmeyen bir tanığın dinlenmesi için duruşmayı ertelerken sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com