Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, çöp konteynerleri yıkanıp dezenfekte ediliyor.

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, çöp konteynerleri yıkanıp dezenfekte ediliyor.
Pazarlar Belediyesi ekipleri tarafından yürütülen temizlik işlerinde evsel atık toplama, yoların süpürülmesinin yanı sıra hijyen konusuna da ayrı bir önem veriliyor. Pazarlar Belediyesi ekipleri tarafından çöp konteynerleri iki günde bir kez, vatandaşların yoğun olarak kullandığı ana arterler günde bir kez boşaltılıyor. Boşaltılan konteynerler ekiplerce kimyasal karışımdan oluşan özel köpük ile hem temizleniyor hemde dezenfekte ediliyor.
Belediye çöp toplama araçlarına takılan basınçlı su sistemiyle sinek larvası, mikroplar ve kötü kokunun önüne geçilmesi amaçlanıyor.
Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, çöp konteynerlerine yönelik çalışmaların aralıksız sürdüğüne dikkat çekerek, halk sağlığına büyük önem verdiklerini anlattı.
Havaların aşırı ısınmasının çöplerin kısa sürede kokmasına neden olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Ahmet Torun, 'Çöp toplama hizmetinde yeni bir uygulama başlattık. Temizlik araçlarının ve makine parkının yenilenmesinin ardından, mahalle aralarındaki çöp kenteynerlerinin temizlik ve bakımın yönelik önemli adımlar attık. Amacımız halkımıza layık temiz ve yaşanılabilir bir ilçe oluşturmak. Yerel yönetimlerin en asli görevlerinin başında temizlik işleri geliyor. Çevre sağlığı ve hijyen konusunda hassas davranıyoruz. Beldemizdeki konteynerleri bundan sonra kış döneminde 15 günde bir kez yaz döneminde ise haftada bir kez olmak üzere deterjanla yıkanarak dezenfekte edilecek' dedi.
Başkan Torun, temizlik konusunda belediyenin yanı sıra vatandaşlara da görevler düştüğünü ifade etti, vatandaşlardan ve esnaflardan çöplerini konteynerlerin içine atmalarını istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com