Çöp Kralı'nın hayali suya düştü

Çöp Kralı'nın hayali suya düştü
Geri dönüşümden milyarder olan Çinli işadamının New York Times'ı satın alma hayalleri suya düştü.
Dünyanın en prestijli gazetelerinden New York Times'ı almak istediğini ilan eden Çinli işadamının evdeki hesabı çarşıya uymadı.
Geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren Chen Guangbiao'nun girişimi New York Times gazetesi yönetiminin kendisine randevu bile vermemesiyle başlamadan son buldu. Birkaç gün önceye kadar "Herşeyin bir fiyatı vardır" diyen milyarder işadamı Cheng, bugün konuyla ilgili olarak "Zorluk düzeyi çok yüksek" dedi. Çinli işadamının 1 milyar dolarlık hisse alımına niyetli olduğunu açıklamasına karşın, New York Times gazetesi yetkilileri muhtemel girişim hakkında yorumda bulunmamıştı.
 
New York Times'ın sahipliğini 100 yılı aşkın süredir elinde tutan Ochs-Sulzberger ailesinin gazeteyi elden çıkarma niyeti taşımadığı biliniyordu.
 
PEKİN'LE ARASI BOZUK

Geçen yıl Çin Başbakanı Wen Jiabao'nun aile servetiyle ilgili bir haber yayımlayan New York Times gazetesi Pekin yönetiminin öfkesine hedef oldu. New York Times'ın Çince internet sitesine erişimi engelleyen Pekin yönetimi, gazetenin Çin muhabirlerinin vizelerini son ana kadar uzatmayı reddetti. Gazetenin, insan hakları ihlalleriyle ilgili haberlerinin de Çin yönetimininin canını sıktığı biliniyor.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com