'Çöpçatan Operasyonu' !

'Çöpçatan Operasyonu' !
Yaşlıları evlendirme vaadiyle dolandıran çete çökertildi ...

Antalya'nın Aksu ilçesinde ve 4 ayrı ilde kırsal kesimde tek başına yaşayan yaşlıları evlendirme vaadiyle dolandıran 7 kişilik çete 'Çöpçatan' operasyonuyla çökertildi. Zanlıların bugüne kadar 100 bin TL'lik dolandırıcılık yaptığı iddia ediliyor.
Antalya Aksu İlçe Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Aksu'da B.K.'nin bir gurup tarafından evlendirilme vaadiyle 3 bin 290 lira dolandırıldığı istihbaratını aldı. Bu olay üzerine zanlıları takibe alan güvenlik güçleri çetenin, Antalya başta olmak üzere Aksu ve Manavgat ilçeleriyle, Konya, Afyonkarahisar, Uşak ve Isparta'da faaliyet gösterdiğini tespit etti. Bunun üzerine zanlıları takibe alan ekipler, çetenin dolandırıcılıkta kullandığı yöntemi belirledi. Buna göre zanlıları dolandırıcılık yöntemi şöyle işliyor. Zanlıların faaliyet gösterdiği illerde tek başına yaşayan yaşlıları evlendirmek vaadiyle telefonla arıyor. Evlenmeyi kabul eden yaşlıları, Antalya Kepez ilçesi Dokuma semtinde bir eve davet eden çete üyeleri burada, Fatma K.(41), Fatma Y.(41). ve Sevim Y.(85). ile tanıştırıyor. Çete üyeleri daha sonra evlenmeyi kabul eden damat adaylarından düğün için giyim malzemesi ve altın almasını istiyor. Kuyumcuya giderek altın alan zanlılar daha sonra damat adaylarından pasta alasını istiyor. Damat adayının pastaneye girmesini fırsat bilen çete üyeleri hızla olay yerinden uzaklaşarak zanlıları dolandırıyor. Bu durumu tespit eden güvenlik güçleri zanlıları yakalamak için düğmeye bastı. Bu kapsamda operasyon düzenleyen ekipler, Konya'dan organizatör olduğu iddia edilen, Ata Ünal D. ve Erol S.'yi gözaltına aldı. Operasyon kapsamında Antalya'dan da, organizatör oldukları iddia edilen Emine A, Esengül B. ile yaşlıların evlendirileceği kişiler olarak tanıtılan Fatma K, Fatma Y. ve Sevim Y. gözaltına alındı.
Zanlıların şuana kadar, Konya'da M.U, H.A.Ç, H.A. ve A.Ö.'yü, Antalya'da B.K. ve A.E.'yi Afyonkarahisar'da, B.A.'yı, Isparta'da H.Ö.'yü ve Uşak'ta A.D.'yi dolandırdığı öne sürüldü. Zanlıların bugüne kadar yaklaşık 100 bin liralık vurgun yaptıkları öne sürüldü.
Bugün sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar adliye girişinde birbirlerini suçladı. İsminin Fatma K. olduğu öğrenilen kişi, diğer zanlılara yönelik, 'Bunlar beni sattılar. Bunlar yüzünden kocamdan boşandım.' diye bağırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com