Çöpe atılan yavru köpek "anne" diyor

Çöpe atılan yavru köpek anne diyor
Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde çuvala konularak çöpe atılan 8 yavru köpekten birinin "anne" diye ses çıkarması dikkati çekti

AĞRI (AA) - HÜSEYİN YILDIZ - Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde çiftçilik yapan bir kişi, çuvala konularak çöp konteynerine atılmış halde bulduğu 8 yavru köpekten birinin "anne" diye ses çıkarması dikkati çekti.

Kentte çitçilikle geçimini sağlayan Hasan Hanbaba, Adnan Menderes Mahallesi'nde yürüdüğü sırada, çöp konteynerinde sesler duydu. Bunun üzerine konteynerin içerisindeki çöpler arasındaki çuvalı açan Hanbaba, yeni doğmuş 8 yavru köpek yavrusuyla karşılaştı.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 30 dereceye kadar düştüğü kentte köpekleri, telef olmaması için evine götüren Hanbaba, büyükbaş hayvanlarının bulunduğu ahıra götürerek sıcak bir yuvaya kavuşturdu.

Annelerinden ayırarak, çuval içerisinde çöpe atılan yavru köpeklerden birinin "anne" diye ses çıkarması ise dikkati çekiyor.

Hanbaba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yolda yürüdüğü sırada çöp konteynerinden köpek sesi duyduğunu belirterek, bu duruma çok üzüldüğünü söyledi.

Yavru köpekleri sütle beslemeye çalıştığını anlatan Hanbaba, "Yolda yürüdüğüm sırada bir ses duydum. Çöp kutusunda bir çuval içerisinde 8 yavru köpek buldum. Durum karşısında şaşırdım kaldım. Yeni doğan yavru köpekleri, torbaya koyup çöpe atmışlar. Anneleri de yok" dedi.

- "Köpeklerin annesini aradık, bulamadık"

Yavru köpekleri soğukta donmak üzereyken bulduğunu ifade eden Hanbaba, şunları kaydetti:

"Yavru köpekleri çöpe atmışlar. Anneleri yok. Tam 8 yavru köpek. Yavru köpekleri ahırıma götürdüm, orada beslemeye çalışıyorum. Biberonla besleyeceğim. İnşallah yaşarlar. Henüz gözleri bile açılmamış bu yavru köpekleri, annelerinden ayırıp çöpe atmışlar. Bu vicdana diyecek sözüm yok" diye konuştu.

Yavru köpeklerin birinin "anne" diye ses çıkardığını söyleyen Hanbaba, "Annelerinden ayrılan bu yavru köpeklerden biri insan gibi 'anne" diyor. Köpeklerin annesini aradık, bulamadık" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com