Çöpten 30 bebek kurtardı

Çöpten 30 bebek kurtardı
Çöp toplayarak geçimini sağlarken bulduğu terk edilmiş 30 bebeğe bakan 88 yaşındaki Çinli kadın ülkesinde "kahraman" ilan edildi.
Çin'in Jinhua kentinde çöp toplayarak hayata tutunan 88 yaşındaki Lou Xiaoying, şimdiye kadar terk edilmiş 30'dan fazla çocuğu kurtardı.
 
Yanzhao Metro Daily gazetesinin "kahraman" olarak sayfalarına taşıdığı Lou, şimdilerde ise kalp ve böbrek yetmezliği ile hastanede mücadele ediyor.
 
Sadece bir biyolojik çocuğu olduğunu anlatan Lou, "17 yıl önce ölen eşim ile ilk 1972'de bir kız çocuğunu çöplükte terk edilmiş halde bulduk. O tarihten bu yana 30'dan fazla terk edilmiş bebeği hayata döndürdük. Ben hâlâ dördü ile birlikte yaşıyorum. Diğerlerini ise arkadaşlarım ve çevremizdekilere verdik. Ne kadar kötü şartlar altında olursam olayım, minik bir canlıyı çöplükte ölüme terk edemem" dedi.
 
Yaşam mücadelesi veren Lou'yu tanıyanlar ise "Yaptıkları ile politikacıları utandırdı" dedi ve onu daha fazla hayatta tutabilmek için kendilerini seferber etti.
 
1978'den bu yana katı bir şekilde tek çocuk politikasının uygulandığı Çin'de aileler genellikle ikinci çocuklarını ve bakamayacaklarını düşündükleri bebeklerini sokağa terk ediyor. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com