"Cornu'ya dava açacağım"

"Cornu'ya dava açacağım"
Arıboğan, UEFA Disiplin Müfettişi hakkında sert konuştu...

Türkiye Futbol Federasyonu ile Fenerbahçe Spor Kulübü arasındaki yüksek gerilimin başaktörlerinden olduğu iddia edilen Lütfi Arıboğan, Bugün Gazetesi'ne önemli açıklamalarda bulundu. Bugün Gazetesi'nin Spor Müdürü Ahmet Konançlar'ın konu hakkındaki sorularını cevaplayan Arıboğan, UEFA Disiplin Müfettişi Pierre Cornu'ya dava açmayı düşündüğünü söyledi.

Arıboğan şunları söyledi: "Cornu o savunmasını CAS'tan geri çekmeli veya düzeltmeli. Sonuçta biz, Cornu'nun CAS'a verdiği ifade metninin doğru olmadığını UEFA'ya bildirdik. Ancak bir adım ötesine gidip, gelişmelere göre dava açabiliriz. Bunu öncelikle ben kendi adıma yapmayı düşünüyorum. Futbol Federasyonu olarak da bir dava açmamız veya bu davaya eklememiz kuvvetle muhtemeldir. Pierre Cornu bu savunmasını biraz da Türkiye'deki gazetelerde çıkan haberlere bağlamış. Çünkü dünyanın neresinde olursa olsun medyayı çok iyi takip ediyorlar."

FENER TARAFTARI SAĞDUYULU

Arıboğan, Fenerbahçeli taraftarlarla ilişkisini de anlattı. Federasyon başkanvekili şunları söyledi: "Ben sporculuğum döneminde bile Fenerbahçe taraftarlarıyla karşı karşıya gelmedim. Onlarla hep seviyeli bir ilişki içinde yer aldım. Evet Galatasaray'da yıllarca basketbol oynadım ama bu ülkenin milli takmınında da ter döktüm. Ailemin güvenliğinden veya sokakta yürümekten herhangi bir endişem yok. Hatta sokakta yürürken şunu görüyorum, Fenerbahçe taraftarı sağduyulu ve gerçekleri gören bir kitle. Galatasaraylı'dan çok Fenerbahçeli dostum olduğunu bile söyleyebilirim."

"Fenerbahçe için UEFA'da veya başka bir uluslar arası arenada herhangi bir olumsuz ifade asla kullanmam. Beni yakından tanıyanlar bunu zaten bilir. Fenerbahçe benim için saygı duyulacak bir camia anlamına gelmekten öte, bu ülkeni en büyük kulüplerinden biri anlamına geliyor. Yaşanan zoru süreç elbet bir gün bitecek. Öyle ya da böyle.. Bu ülkede Fenerbahçe de olmaya devam edecek."

(EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com