"Cornu'ya dava açın"

"Cornu'ya dava açın"
F.Bahçe’nin avukatı Emin Özkurt; Arıboğan ve Helvacı’ya çağrıda bulundu...

Fenerbahçe Kulübü'nün CAS'ta açtığı davada avukatlığını yapan Emin Özkurt, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Lutfi Arıboğan ve TFF Hukuk Baş Müşaviri İlhan Helvacı'ya çağrıda bulunarak, CAS'a verdiği savunmasında, “Arıboğan ve Helvacı bana 'Fenerbahçe kesin şike yaptı' dediler” iddiasında bulunan Pierre Cornu'ya dava açmaları çağrısında bulundu. Dün akşam TRT Spor'da yayınlanan 'Basın Tribünü' programına katılarak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özkurt, şunları söyledi:

· UEFA, tam anlamıyla Cornu'nun arkasındadır. Lutfi Arıboğan ve İlhan Helvacı zan altında bırakılıyorsa, İsviçre'de dava açsınlar. Türkiye'de de açabilirler.

· UEFA'nın yaklaşımı hukuki değildir. Haksızlığa herkes sahip çıkmalı, bu, milli dava olmalı. TFF, UEFA'nın isteklerini yerine getirmek zorunda değildir.

· Biz kimseyi itham etmiyoruz. TFF böyle bir oyuna, kumpasa nasıl gelir, bunu anlamadık. TFF süreci iyi yönetemedi. Reaksiyonu ve konuyu ele alış şekli doğru değil.

· Yaşananların sorumluları gereğini yapmalı. İstifa etmeleri ya da dava açmaları boyunlarının borcudur. Perdenin arkasında UEFA, önünde TFF var.

· Fenerbahçe'nin kazanma şansı en başta sıfıra yakındı, ama şimdi böyle değil. Cornu'nun beyanı olmasa da bizim davamız güçlü bir dava. Davamız açısından umutluyuz.

· UEFA, “TFF isteseydi Fenerbahçe'yi Avrupa'ya gönderirdi” dedi. Kurumların zedelenmemesini istiyoruz ama kişiler yanlış yaptıysa sorumluluğunu üstlenmeliler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com