Çorum'da 1 Terörist Teslim Oldu!

Çorum'da 1 Terörist Teslim Oldu!
Çorum'un Mecitözü İlçesi'nde bir PKK'lı terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu...

Adının Celal Bozkurt olduğu belirtilen teröristin, sorgusunun sürdüğü belirtildi.

Geçen 7 Mayıs'ta günü Çorum'un Mecitözü İlçesi'nde jandarma komutanlığına teslim olan teröristin pişman olduğunu söylediği bildirildi. Teröristin üzerinden 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 2 el bombası, 187 kalaşnikof fişeği ve çok sayıda hazır gıda maddesi bulundu.

ÖNEMLİ BİLGİLER VERDİ
Mecitözü Jandarma İlçe Jandarma Komutanlığı'nda alınan ilk ifadesinin ardından, Çorum İl Jandarma Alay Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne götürülen teröristin, burada 3 gün süren sorgusunda çok önemli bilgiler verdiği kaydedildi.

Yaklaşık 2002 yılından beri PKK terör örgütünün içinde olduğunu söyleyen 'Zinar Harun' kod adlı, Batman nüfusuna kayıtlı Celal Bozkurt'un, Karadeniz ve Tunceli bölgesinde çok sayıda terör olayına karıştığını itiraf ettiği kaydedildi. 4 Mayıs'ta Kastamonu Ilgaz Dağı mevkiinde polis aracına yönelik saldırıya katılmadığını anlatan teröristin, bu saldırıdan sonra 7 kişiden oluşan gruptan bir arkadaşı ile ayrıldığını, arkadaşıyla çeşitli sorunlar yaşadığını ve sadece geceleri yürüyerek Mecitözü'ne kadar geldiğini söylediği belirtildi.

TRAŞ EDİLDİ, BANYO YAPTIRILDI
İlk yakalandığında saçı sakalı birbirine karışmış olan teröristin traş edildiği, banyo yaptırıldığı ve temiz giysi verildiği bildirildi.

İfadesinde 2 kişi olduklarını ve diğer arkadaşının halen bu civarda olabileceğini söylemesi üzerine teröristin teslim olduğu bölgeye başta Çorum ve çevre illerden helikopterle çok sayıda asker sevk edildi. Geniş çaplı başlatılan arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com