Coşkuyla kutladık

Coşkuyla kutladık
30 Ağustos Zafer Bayramının 88. yılı Kütahya'nın Simav, Hisarcık ve Pazarlarda Zafer Bayramı çoşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramının 88. yılı Kütahya'nın Simav, Hisarcık ve Pazarlarda Zafer Bayramı çoşkuyla kutlandı.
- SİMAV'DA
88. YIL COŞKUSU-
30 Ağustos Zafer Bayramının 88. yılı, Kütahya'nın Simav ilçesinde düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı. Kutlamalar sabah saatlerinde Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Tören Simav Cumhuriyet Anadolu lisesinden bir öğrencinin şiir okuması, ardından da Personel Üççavuş Ahmet Göksel'in günün anlam ve önemini belirtir konuşmasıyla devam etti.
Personel Üççavuş Ahmet Göksel, Türk tarihinin dönüm noktası olan ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerini sağlamlaştıran 30 Ağustos Zafer Bayramının, Atatürk ve silah arkadaşlarının geliştirdiği bir mucizenin eseri olduğunu söyledi. Türk halkı olarak Büyük Zaferin 88. yılını coşkuyla kutlamanın gururunu yaşadıklarını dile getiren Göksel, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü yüce Türk halkından aldığını kaydetti.
Törene Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, Garnizon Komutanı Personel Kıdemli Başçavuş Yurdaer Karaca, Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Simav Cumhuriyet Baş Savcısı Recai Bilgin, Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer, İlçe Emniyet Müdürü İlker Olut, Simav Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, okul ve daire müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, oda ve dernek başkanları, öğrencilerle vatandaşlar katıldı.
Tören Garnizon Komutanı Personel Kıdemli Başçavuş Yurdaer Karaca'nın, Askerlik Şube Başkanlığında tebrikleri kabul etmesinin ardından son buldu.

PAZARLAR'DA 30 AĞUSTOS COŞKUSU
30 Ağustos Zafer Bayramı Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde de coşkuyla kutlandı.
Törene Pazarlar Kaymakamı Murat Beşikci, Garnizon Komutanı Cengiz Kuzu, Belediye Başkanı Ahmet Torun, resmi daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, resmi daire çalışanları, öğrenciler, güvenlik güçleri ve vatandaşlar katıldı.
Cumhuriyet meydanındaki Atatürk Anıtına Resmi Kurumlar ve Siyasi Partiler çelenklerini sundular. Saat 09.40'de saygı durusu, akabinde İstiklal Marsı söylendi. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Pazarlar Garnizon komutanlığında görevli Jandarma Kıdemli Çavuş Ali Rıza Sert yaptı. Kıdemli Başçavuş Ali Rıza Sert konuşmasında, 30 Ağustos Zafer Bayramının sadece ulusumuzun kurtuluş destanı olmadığını ve tüm kurtuluş mücadelesi veren milletlerin ümidi olduğunu belirtti.
Törende ayrıca öğrenciler tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili şiirler okundu.

-HİSARCIK'TA
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI-
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 88. yıldönümü Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde törenlerle kutlandı.
Törenlere saat 09.30'da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenklerin konmasıyla başlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Ahmet Özenç, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın anlam ve önemini belirten konuşmasında, “ Bugün Türk Ulusunun, Ulu Önder Atatürk'ün izinden giderek asil geçmişine ve parlak geleceğine sahip çıktığı 30 Ağustos Zaferinin 88.Yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz. Bu zafer; tarihin her döneminde hür yaşamış olan yüce Türk Ulusunun, Ulu Önderin etrafında kenetlendiği ve milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde “ Ya İstiklal, Ya Ölüm “ Parolasıyla sürdürdüğü bir bağımsızlık mücadelesidir. Şehitlerimizin her karış toprağını kanları ile suladığı kutsal vatanımızın tertemiz bağrından çıkmış ve milletin emrinde ilerlemeye, bağrından düşmanı söküp atmaya kararlı olan kahraman Türk ordusu kesin sonuç almak üzere bu parola ile 26 Ağustos 1922 günü büyük taarruza başlamıştır. Bu taarruzun arkasından yapılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile Yunan ordusuna son darbe vurulmuştur. 30 Ağustos Zaferinin; Milletimiz açısından var oluş, diriliş ve özgürlüğünü devam ettirme yönlerinin yanı sıra iki önemli yönü daha vardır. Bunlardan birincisi ordu-millet dayanışmasının en üst seviyede gerçekleşmesi ve milletimizin top yekûn bu var olma mücadelesinde bir bütün olarak yerini almasıdır. İkincisi ise 30 Ağustos Zaferinin ardından Türkiye'nin yepyeni hedefler, yepyeni kurumlar ve çağdaş dünyaya kararlı adımlarla yürümeye başlamasıdır. 30 Ağustos; Sadece kazanılan bir zafer ve var olma mücadelesi değildir. Bu zafer; dünyanın büyük güçlerini dize getirerek kendisini kabul ettiren, dünyaya örnek olan tarihi mucizeleri gerçekleştiren ve Türk milletinin gerçek karakterini bir kere daha dosta düşmana gösteren milletimizin ve kahraman Türk silahlı kuvvetlerinin açtığı altın bir sayfadır. Kurtuluş yolunda tüm gücünü Türk milletine olan inancından alan yüce Atatürk, “ Hiç şüphe etmemelidir ki, yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyeti'nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ebedi hayatı burada taçlandırdı. Bu safhada akan Türk kanları, bu semada uçan şehit ruhları, devlet ve Cumhuriyetimizin ebedi muhafızlarıdır “ sözüyle 30 Ağustos Zaferinin tarihimizdeki yerini anlamlı biçimde ortaya koymuştur. Şehitlerimizi burada bir kez daha rahmetle anıyoruz. Türk milleti yüzyıllardan beri özgür ve bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı hayatın gereği saymış bir millettir. Bu millet istikbalsiz yaşamamıştır ve yaşamayacaktır. Bize bu büyük zaferi kazandıran başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı ve ulusu için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi saygı ile anar, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunarım “ diye konuştu.
Daha sonra Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Ahmet Özenç, İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde Kaymakam ve beraberindeki protokol heyetinin kutlamalarını kabul etti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com