Coşkuyla Kutladık

Coşkuyla Kutladık
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 90'nıncı yıl kutlama törenleri Kütahya'da çeşitli etkinliklerle kutlanırken, törenlere Kütahya halkı yoğun ilgi gösterdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 90'nıncı yıl kutlama törenleri Kütahya'da çeşitli etkinliklerle kutlanırken, törenlere Kütahya halkı yoğun ilgi gösterdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dün saat 09.30'da Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkan Vekili. Nejat Özturan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cumhur Söğüt, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Güner Önce ve Baro Başkanı Av. Sabit Özdoğlar'ın Valilik önünde Atatürk Anıtına Çelenk sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Tören daha sonra Dumlupınar Stadyumunda halkın katılımıyla devam etti.
Saat 10:00'da Dumlupınar Stadyumunda Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu ve Belediye Başkan V. Nejat Özturan ile birlikte okulların ve halkın bayramını kutlaması ile başlayan törende İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sunuş konuşması gerçekleştirildi.
Bu günün halk iradesinin halka verildiği, halk iradesine demokrasi tacının giydirildiği gün olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Şahinkaya; “Tarih boyunca özgürlüğüne düşkünlüğü ile tanınmış olan Türk milleti 1. Dünya savaşından sonra Ülke Topraklarının düşmanlar tarafından işgal edilmesi üzerine bir kez daha özgürlüğünü geri alma mücadelesine girişmiştir. Yurdumuzu işgal eden güçlere karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihimizin en büyük savaşlarından birini verdik. Kazanılan zafer sonucu 23 Nisan 1920 de TBMM'nin açılışıyla beraber çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır” dedi.
Öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada ise eğitim kurumları, sürekli değişen topluma liderlik yapabilme zorunluluğunu kendinde hissetmelidir. Bu misyonun gerçekleştirmesinde okullar büyük önem arz etmektedir; çünkü okullar eğitim sisteminin topluma açılan penceresidir diyen Şahinkaya; “Okulun en önemli özelliği, toplumun hizmetine sunduğu ürünün toplumdan gelen ve topluma giden insanı oluşturmasıdır. Çocuklarımızın insanı yücelten erdemlere sahip olması, kendine ve ülkemize saygılı yurttaş olarak yetişmesini kendinize görev sayın diyen Şahinkaya, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada da, sevgili öğrenciler, unutmamalısınız ki, eğer bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak; bu büyük önder ve kurduğu cumhuriyet sayesindedir. Sizlerin, azim ve kararlığıyla tarihin akışı değişecektir. Türk milletinin bir ferdi olmanın verdiği gurur ve güvenle; Cumhuriyetimizin korunması, yaşatılması ve ülkemizin her alanda gelişmesi çabalarına öncülük edeceğinize yürekten inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Törenlerde daha sonra Şair Şeyhi İlköğretim Okulu öğrencisi Emine Naz Karaca tarafından öğrenci andı, İlköğretim Okulları şiir yarışmasında birinci olan Şehitler İlköğretim Okulu öğrencisi Zeynep Artun tarafından “Hürriyet Bayramımız” adlı şiir, ikinci olan Kütahya Yatılı Bölge Okulu Öğrencilerinden Fatma Bakmaz ve Ayşe Çalışır da “23 Nisan” adlı şiiri okudular.
Tugay Bandosu eşliğindeki tören geçişinin ardından Halk oyunları gösterileri ve Hareket Grubu gösterileri ile birlikte program sona erdi.
Dumlupınar Stadyumunda yapılan törenlere Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve eşi, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu ve eşi, Belediye Başkan v. Nejat Özturan ve eşi, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan ve eşi, Baro Başkanı Av. Sabit Özdoğlar, Vali Yardımcıları, Daire Amirleri, Askeri Erkan ve çok sayıda Kütahyalı katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com