Coşkuyla kutladık...

Coşkuyla kutladık...
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Kütahya'da törenlerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Kütahya'da törenlerle kutlandı.
Kentteki etkinlikler, Zafer Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na, Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye, Cumhuriyet Başsavcılığı, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğü, Baro Başkanlığı, resmi ve özel kurum, kuruluşların çelenklerin konulmasıyla başladı. Buradaki tören, Türk Bayrağının göndere çekilmesi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla tamamlandı.
Dumlupınar Stadı'ndaki törende, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Garnizon ve Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkanı Mustafa İça, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, törende yaptığı konuşmada, millete emanet edilen Cumhuriyet'in ve kutsal vatanın, bütün değerleriyle hazine olan gençlere teslim edilmesinin herkesin görevi olduğunu söyledi.
Türk gençliğinin idealinin, Türk milletini çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak olduğunu ifade eden Şahinkaya, şöyle konuştu:
''Kendimiz olarak, kendimiz kalarak, muasır medeniyet seviyesine ulaşmak, bu seviyenin de üzerine çıkmak, hedeflerimizin bir tezahürü gereğidir. Tarihimiz hatıralarımız, bu günümüz gerçeklerimiz, yarınlarımız hayallerimizdir. Hayallerini hatıralarının önüne koyamayanlar, gerçek anlamda başarı ve kalkınmayı sağlayamaz. Türk gençliği, yarınlarının hayallerini gerçekleştirmek için gerekli azim ve kararlılığa sahiptir.''
Kılıçarslan Anadolu Lisesi öğrencileri Ferhat Kocabaş, ''Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi''ni, İrem Bayram, ''Gençliğin Ata'ya Cevabı''nı okudu. Öğrenciler Atatürk Anadolu Meslek Lisesi Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesinden Mustafa Biçer'in ''O Geliyor'', Ali Güral Lisesinden Gülsüm Hilal Coşkun'un ''19 Mayısta Düşünceler'' şiirlerini okumalarından sonra ''Şeref Çağrısı'' yapılarak, koro eşliğinde Gençlik ve Dumlupınar Marşları söylendi.
Kutlamalar, Başkomutan Meydan Muharebesi'nin kazanıldığı Dumlupınar ilçesinden getirilen bayrak ve toprağın, Vali Çiftçi'ye teslim edilmesiyle sürdü. Çiftçi, bayrak ve toprağı öperek teslim aldı.
Öğrenciler tarafından halk oyunları sergilenerek, Gençlik Merkezi ile kız ve erkek hareket gruplarının gösterilerine yer verildi.
Tören, resmi geçidin ardından büyük Türk Bayrağı ve Atatürk posterinin açıldığı final tablosuyla sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com