Coşkuyla Kutladık...

Coşkuyla Kutladık...
30 Ağustos Zafer Bayramının 90. Yıldönümü Kutlama törenleri kapsamında yapılan tebriklerin kabulü Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından Valilik makamında yapıldı.
26 Ağustos 2012 Pazar günü başlayan Türk Ulusunun yeniden dirildiği, hürriyet ve bağımsızlık için nihai hamleye karar verdiği, 30 Ağustos Zafer Bayramının 90. Yıldönümü Kutlama törenleri 30 Ağustos 2012 Perşembe günü saat 08.30’da Vilayet önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağımızın göndere çekilmesi ile devam etti.
Çelenk sunma töreninden sonra protokole dahil zevatın tebriklerini kabulü Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Başoğlu ve Kütahya Belediye Başkan Vekili Halil Toklu ile birlikte Valilik Makamında yapıldı.
Törenler daha sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün Büyük Taarruz'u yönettiği Kütahya'nın Dumlupınar İlçesi ile Altıntaş İlçesi'ne bağlı Zafertepeçalköy Beldesi'nde devam etti.
 
-VALİ ÇİFTÇİ, TEBRİKLERİ MAKAMINDA KABUL ETTİ-
 Büyük Zafer'in 90. yıl dönümü Kütahya'da coşkuyla kutlanıyor. 
Valilik önünde Atatürk Anıtı'na Vali Kenan Çiftçi, Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Başoğul, Kütahya Belediye Başkan Vekili Halil Toklu ve Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ın çelenk sunumuyla başlayan tören, göndere bayrak çekilmesi eşiliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam edildi. 
Daha sonra Vali Çiftçi, tebrikleri makamında kabul etti. 
Törenler, Mustafa Kemal Atatürk'ün Büyük Taarruz'u yönettiği Kütahya'nın Dumlupınar ilçesi ile Altıntaş ilçesine bağlı Zafertepeçalköy beldesinde devam etti. 
 
-BÜYÜK ZAFER'İN 90.YIL DÖNÜMÜ SİMAV'DA KUTLANDI-
Belediye Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na Kaymakam Yüksel Ünal, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Astsubay Başçavuş Mehmet Acar, Belediye Başkanı Kasım Karahan, Cumhuriyet Savcısı Murat Taşdelen'in çelenk sunmasıyla başlayan tören, göndere bayrak çekilmesi eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.
 
Daha sonra Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde devam eden programda konuşan, İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Erkan Tekkatlı, Kurtuluş Savaşı'nın büyük zaferle son bulduğu 30 Ağustos Zaferi'ni, Türk ulusu olarak coşkuyla kutladıklarını söyledi.
 
Ulusların geleceğine önemli ölçüde tesir eden savaşların, dünya savaş tarihinde çok az olduğunu belirten Tekkatlı, "Bu savaşların en önemlilerinden olan 30 Ağustos Zaferi'nin, Türk ulusunun bağımsızlığını dünyaya duyurmasının yanında, diğer sömürge ülkelerinin de özgürlük mücadelesine başlamalarına örnek oldu" dedi.
 
Öğrencilerin, günün anlam ve önemine ilişkin okuduğu şiirlerin ardından Kaymakam Ünal tebrikleri kabul etti.
 
-AKUT GÖNÜLLÜLERİ BÜYÜK TAARRUZUN İZİNDE- 
 Akut İzmir gönüllüleri 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 90. yılında, Aziz Şehitlerimizin anısına bisikletleriyle 30 Ağustos 2012'de Kütahya Dumlupınar’ dan yola çıkarak 9 Eylül 2012'de İzmir'de olacak şekilde Büyük Taarruz’un rotasını izleyerek şehitlerimizi anacak. 
Akut İzmir ekibi Dumlupınar'daki törenin ardından yola çıkarak Uşak, Kula, Salihli, Ahmetli, Urganlı, Turgutlu ve Kemalpaşa üzerinden İzmir'e gelecek. Akut İzmir Ekip Lideri Ömer Karaca, “Büyük Taarruzun rotasını izleyerek Dumlupınardan İzmir e kadar ordularımızın izlediği yolda ilerleyerek rotamızda bulunan yerlerin kurtuluş günü kutlamalarına katılarak büyük taarruzun heyecanını yaşayacağız,ve şehitliklerimizi ziyaret ederek şehitlerimizi anacağız” dedi.
Ömer Karaca, bu yıl birincisini düzenledikleri bu organizasyonu geleneksel hale getirerek her yıl daha fazla katılımla gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.
 
-2 GÜN SÜREN ZAFER ETKİNLİKLERİYLE VATANDAŞLAR DOYASIYA EĞLENDİ
 Altıntaş halkı bu yıl 11.si düzenlenen 30 Ağustos Kültür ve Sanat Etkinliklerinde eğlendi. Zafer Bayramının 90. Yılını kutladıklarını belirten Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, “İnşallah Zafer Bayramının yüzüncü, 5 yüzüncü ve bininci yıldönümünü de kutlamak istiyoruz” dedi. 
Kütahya’nın Altıntaş ilçesi belediyesi, Zafer Bayramının 90. Yıldönümünde bu yıl ilçe halkına çifte bayram yaşattı. Altıntaş Belediyesi 27-28 Ağustos tarihlerinde etkinlikler ve konserler düzenleyerek adeta ilçede bayram havası estirdi. Zafer Yolu Konserleri kapsamında ilçede 27 Ağustos’ta Kültür Bakanlığının sanatçılarının vermiş olduğu konserle doyasıya eğlenen ilçe halkı 28 Ağustos gecesinde de Belediyenin organizasyonuyla gerçekleştirilen halk konserinde eğlendi. Düzenlenen etkinliklerde bir konuşma yapan Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, “Bizler bu yıl Zafer Bayramımızın 90. Yılını kutluyoruz. İnşallah Zafer Bayramının 100. ve bininci yıldönümünü de kutlamak istiyoruz” dedi.
Altıntaş ilçe halkının hizmetlerin en iyisine layık olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, “Bugün ilçemiz için çok güzel bir gün, çok güzel bir gece. Hepinize bol eğlenceler diliyorum. Zafer Bayramımızın 90. Yıldönümü. Zafer Şenlikleri kapsamında düzenlediğimiz bu program inşallah ilçemize hayırlara vesile olur. Büyük şair Mehmet Akif, İstiklal Marşını yazdığında diyor ki; “Allah bu milleti bir daha İstiklal Marşı yazmaya mecbur etmesin. Biz Zafer Bayramının 100. Yılını, 5 yüzüncü bininci yılını kutlamak istiyoruz. Allah inşallah bize bir daha Kurtuluş Savaşı yapmayı da göstermesin” diye konuştu.
Etkinliklerinin ilk gününde Kültür Bakanlığı sanatçılarının şarkı ve türküleri ile eğlenen Altıntaşlılar, ikinci gün ise Altıntaş Belediyesinin organizasyonu ile Çankaya Belediyesinin Haytur Halk Dansları Topluluğunun gösterileri, Radyo Programcısı Dermen, Sevgi Petek, Ramazan Çelik ve yerel sanatçı Ali Aydın’ın vermiş olduğu konserle ve de havai fişek gösterileri eşliğinde doyasıya eğlendiler.
Düzenlenen programlara Altıntaş Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sever, Altıntaş Garnizon Komutanı İdris Şekerci, Altıntaş ilçesine bağlı Zafertepe Çalköy Belediye Başkanı Arif Teke, Çayırbaşı Belediye Başkanı Kadir Özdemir, AK Parti Altıntaş İlçe Başkanı Feirt Karabulut, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Nihat Değirmenci, Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı İbrahim Yiğit, Altıntaş Esnaf Odası Başkanı Nadir Ertaş, Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Mehmet Akif Gün ve yönetimi, Merkez İlçe Başkanı ve yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz ve yönetimi katıldı.
Etkinlikler sonunda Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, programa katılan sanatçılara ve programda emeği geçenlere plaket takdim ederek Kütahya Çinisi hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com