Coşkuyla kutlandı

Coşkuyla kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Hisarcık, Pazarlar ve Simav ilçelerinde törenler düzenlendi.

KÜTAHYA - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Hisarcık, Pazarlar ve Simav ilçelerinde törenler düzenlendi.
Hisarcık'taki kutlamalar, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na Kaymakam Hakan Şeker, Garnizon Komutanı Jandarma Başçavuş Sadık Yavuz, Belediye Başkanı Mehmet Akbaş tarafından çelenklerin konulmasıyla başladı.
Daha sonra şiirler okunarak, Atatürk ve Cumhuriyet ilköğretim okullarının öğrencileri tarafından gösteriler sunuldu. Atatürk İlköğretim Okulu izci ünitesi ve Halk Eğitim Merkezi tekvando grubu da gösteriler yaptı.
Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin halk oyunu gösterilerinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen futbol, satranç, masa tenisi turnuvaları ile Milli Eğitim Bakanlığının organize ettiği ''Benim Eserim'' yarışmasında ''Parmaklar Sıkışmasın'' projesiyle başarı elde eden Kutluhallar İlköğretim Okulu öğrencisi Sultan Çetin'e ödülleri verildi.
Tören Cumhuriyet İlköğretim Okulu bandosu eşliğinde öğrencilerin resmi geçidiyle sona erdi.

-HİSARCIK'TA ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNİN GÖSTERİSİ İLGİ GÖRDÜ-
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde anasınıfı öğrencilerinin yaptığı gösteriler büyük bir beğeniyle izlendi.
Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan etkinlik İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Gösteriler öncesinde bir konuşma yapan Hisarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz, “ 23 Nisan coşkudur. 23 Nisan bayramdır. 23 Nisan sevinçtir. Neyin sevinci? Bağımsızlığın sevinci. Özgürlüğün sevinci. Mutlu bir şekilde yaşamanın sevinci. Herhalde bağımsızlığın değerini, kıymetini kadrini bizim milletimizden daha iyi bilen bir millet yoktur zannediyorum. Çünkü bu değer için gerektiğinde malını, canını, kanını, varını yoğunu ve her şeyini teslim etmiş bir milletin çocukları olarak göğsümüz dik, alnımız açık, her zaman bunu söylüyoruz, söyleyeceğiz ve söylemeye de devam edeceğiz. İlçemizde ana sınıfı bulunmayan köyümüz yok denecek kadar azdır. Öğrenci olan tüm köylerimizde ana sınıfı vardır. Bunları gururla iftiharla söylüyorum “ diye konuştu.
Daha sonra 16 ana sınıfı öğrencileri tarafından müzikli ve danslı gösteriler yapıldı. İlk bayramlarını kutlamanın sevincini yaşayan minik öğrenciler, renkli giysileri, kostümleri ve sempatik hareketleriyle dikkat çektiler. Özellikle civciv dansı ve kolbastı büyük beğeni topladı.
Öğrenciler, yaptıkları gösterilerle kendilerini izlemeye gelen aileleri tarafından bol bol alkışlandılar.
Gösterilerin finalinde alana toplanan ana sınıfı öğrencileri hep birlikte şarkı söyleyip oynadılar. Bu arada miniklerin üzerlerine rengarenk kağıt konfetiler atıldı.

- SİMAV YEŞİLKÖY SAKİNLERİ, DÜNYA ÇOCUKLARINI AYAKTA ALKIŞLADI-
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında geldikleri Kütahya'nın Simav ilçesinde ilk gösterilerini ilçeye bağlı Yeşilköy beldesinde sergileyen Romanya, Bosna-Hersek ve Slovakyalı öğrenciler ayakta alkışlandı.
Yeşilköy İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleşen gösteride yöresel kıyafetleriyle halk danslarını sergileyen öğrenciler vatandaşlar tarafından çok beğenildi ve ayakta alkışlandı. Gösteriler için dünya çocuklarına teşekkür eden Yeşilköy beldesinin DP'li Belediye Başkanı Salim Orbay, değişik milletlerin çocuklarını tek bayramda buluşturmaktan büyük onur duyduklarını söyledi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının dünyada bir benzeri daha bulunmayan çok özel bir gün olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Salim Orbay,” Ulu Önder Atatürk'ün Türk çocuklarına bayram olarak hediye ettiği bu gün artık tüm dünya çocuklarının bayramı olmuştur. Bizde dost ve komşu ülkelerden gelen minik kardeşlerimizi beldemizde ağırlamaktan onur duyuyoruz' dedi.
Belediye Başkanı Salim Orbay, gösterilerin sona ermesinin ardından misafirlerine gözleme ve ayran ikram etti.

PAZARLAR'DA 23 NİSAN BAYRAMI COŞKUSU
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği ve dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, Pazarlar'daki kutlama programı Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Ardından Cumhuriyet Meydanında kutlama törenlerine devam edildi. Kutlamalarda Pazarlar Kaymakamı Murat Beşikci, Garnizon Komutanı Güner Şahin ve Belediye Başkanı Ahmet Torun öğrencileri ve halkı selamladı. Saygı durusu ve İstiklal Marsıyla devam eden törende Pazarlar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Köse günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yaptı. Pazarlar İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu çeşitli gösteriler ve şiirlerin okunması ile devam edildi.23 Nisan Kutlamalarında yıl içinde düzenlenen sosyal ve sportif alanlarda başarılı olan öğrencilere Pazarlar kaymakamı Önder Bozkurt, Belediye Başkanı Ahmet Torun ve Garnizon Komutanı Ahmet Korukçu tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Öğrencilerin hazırladığı halk oyunları, skeçler ve tören geçişi ile 23 Nisan kutlamaları sona erdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı halkın büyük katılımıyla kutlandı.
Tören sonunda Pazarlar Kaymakamı Murat Beşikci, Garnizon Komutanı Ahmet Korukçu ve Belediye Başkanı Ahmet Torun tören komitesini tebrik etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com