Çözüm Bekliyor!

Çözüm Bekliyor!
Asım Gündüz Caddesi'nde hareket eden araçların Hükümet Caddesi'ne dönmeleri aynı zamanda Yeşil Camii önündeki yolda hareket eden araçlarında Hükümet Caddesine dönmeleri sonucunda özellikle pazarın kurulduğu çarşamba ve cumartesi günleri trafik sıkışık

Asım Gündüz Caddesi'nde hareket eden araçların Hükümet Caddesi'ne dönmeleri aynı zamanda Yeşil Camii önündeki yolda hareket eden araçlarında Hükümet Caddesine dönmeleri sonucunda özellikle pazarın kurulduğu çarşamba ve cumartesi günleri trafik sıkışıklığı meydana geliyor. Bu trafik sıkışıklığının meydana gelmesine neden olan unsur ise Hükümet Caddesi üzerindeki yolun çift yönlü olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca Hükümet Caddesi'ndeki yolda park yasağı olmasına rağmen araçların park halinde beklemeleri de trafik sıkışıklığının diğer bir sebebi.
Halk pazarı esnafı, bu yolun uzun zamandan beri böyle kullanıldığını, çift yönlü olan yolun tek yönlü yola çevrilmesi gerektiğini ayrıca çarşamba ve cumartesi günleri Hükümet Caddesi'ndeki yolun trafiğe kapatılması gerektiğini özellikle vurguladılar.
Hükümet Caddesi'nde bulunan yol çift yönlü yol olarak kullanılıyor, ancak Hükümet Caddesi üzerine park yasaktır levhası olmasına rağmen araçlar park halinde bekliyor. Araçların park halinde beklemesi sonucunda çift yönlü olan yol tek yön yol kadar daralıyor, dolayısıyla Asım Gündüz Caddesi'nden sağa dönen araçlarla Yeşil Cami güzergahından sağa dönen araçlar Hükümet Caddesi'nde karşılaşıyorlar. Hükümet Caddesi'nde park yasak olmasına rağmen park halinde bekleyen araçlar yolu daraltığı için her iki taraftandan da Hükümet Caddesi'ne dönen araçlar rahat manevra yapamadıkları için küçük çapta trafik kazaları meydana gelebiliyor. Bu trafik kazalarının meydana gelmesinde ise Hükümet Caddesi'ndeki yolun çift yönlü olarak kullanılması ve yol üzerinde park yasağı olmasına rağmen araçların park halinde beklemeleri trafiğin kilitlenmesine neden oluyor. Park yasağı olmasına rağmen park halinde bekleyen araçlara yetkililerin müdahale etmemesi ise dikkatlerden kaçmıyor.
Bu çakışma neticesinde meydana gelen tarfik sıkışıklığı nedeniyle özellike çarşamba ve cumartesi günleri pazar esnafı ile halk pazarında alış veriş yapan halkı mağdur duruma düşüyor.
Çarşı esnafı yetkilileri çözüme davet ederek şöyle konuştular:
'Hükümet Caddesi'ndeki yolda park yasaktır levhası olmasına rağmen araçlar park halinde bekliyor. Hal böyle olunca çift yönlü olan yol araçların park halinde beklemesinden dolayı tek yön olan yol durumuna geliyor. Hem Hükümet Caddesi'nden gelen araçların olması hem de Yeşil Camii yolundan gelen araçların olması ve bu araçların Hükümet Caddesi'nde karşılaşmaları sonucunda özellikle pazarın kurulduğu günler yani çarşamba ve cumartesi günleri trafik sıkışıklığı meydana geliyor. Bu sıkışıklıktan dolayı ufak tefek trafik kazaları meydana geliyor. Bazı araçların aynası kırılıyor bazı araçların boyaları çiziliyor. Bu şekilde araçların zarar görmesinin en büyük sebebi ise Hükümet Caddesi üzerinde park yasak olmasına rağmen araçların park halinde beklemesi oluyor.'şeklinde açıklamalarda bulunarak Hükümet Caddesi'ndeki çözümsüzlüğe tepkilerini dile getirdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com