Çözüme Kavuşturulacak mı?

Çözüme Kavuşturulacak mı?
Yaklaşık 5 aydan beridir Kütahya kamuoyunu meşgul eden Kart43 sistemi ile ilgili bir açıklamada Mustafa İça'dan geldi. İça, dün makamında yaptığı açıklamada 01-18 Mayıs 2010 tarihleri arasında Kart43 ile ilgili bütün hak ve sorumlulukların yapılan ih

Yaklaşık 5 aydan beridir Kütahya kamuoyunu meşgul eden Kart43 sistemi ile ilgili bir açıklamada Mustafa İça'dan geldi. İça, dün makamında yaptığı açıklamada 01-18 Mayıs 2010 tarihleri arasında Kart43 ile ilgili bütün hak ve sorumlulukların yapılan ihale sonucunda yasal olarak Kütahya Belediyesi'e geçeceğini ifade etti.
Yaklaşık 5 aydan beridir Kütahya kamuoyunu meşgul eden Kart43 sistemi ile ilgili bir açıklamada Mustafa İça'dan geldi. İça, dün makamında yaptığı açıklamada 01-18 Mayıs 2010 tarihleri arasında Kart43 ile ilgili bütün hak ve sorumlulukların yapılan ihale sonucunda yasal olarak Kütahya Belediyesi'e geçeceğini ifade ederek, şu an kullanılan Kart43'lerin 01-18 Mayıs tarihleri arasında bir geçiş dönemi sonunda Kart43 ile ilgili bütün uygulama ve hakların Kütahya Belediyesi'ne geçeceğini savundu.
Daha önce Kütahya Halk Otobüsleri Kooperatif'i tarafından işletilen Kart43 sisteminin, Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün'ün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne açmış olduğu dava sonucunda Kart43 sisteminin makeme kararıyla sonlandırıldığını hatırlatan İça, yaşanan bu mahkeme sürecinde halkın mağdur ve tedirgin duruma düştüğünü de sözlerinde ekledi.
01 Mayıs Cuma gününden itibaren Kart43 sisteminde geçiş dönemine geçileceğini söyleyen İça, bu geçiş süreci sırasınnda Kütahya Halk Otobüsleri Kooperatif'i tarafından işletilen Kart43'lerin, Kütahya Belediyesi tarafından yeni uygulamayala devreye giren Kart43'lerle ücretsiz bir şekilde değiştirileceğini vurgulayarak, halktan ayrı bir ad altında ücret talep etmeyeceklerini de ifade etti.
İhale şartnamesinde yer alan kurallar gereği halk otobüslerinde bulunan Kart43 cihazlarının sökülerek yerlerine yeni Kart43'lerin takılması gerektiğini belirten İça konuşmasına şöyle devam etti:
'Cihazlarımızı sökmeyeceğiz çünkü bu cihazlar sökülse bile ihaleyi aynı firma aldığı için yine aynı cihazları takmak zorunda kalacak. Firma cihazları sökmek yerine cihazları restleyecek yani Kütahya Halk Otobüsleri Kooperatif'i tarafından kullanılan cihazlar restlenmek süretiyle sıfırlanacak böylece cihazlar yenilenmiş olacak. Bizde yenilenmiş bu cihazlarla Kart43 uygulamsını sürdürmeye devam edeceğiz'
Kart43 seruveni yaklaşık 5 ay önce şöyle başlamıştı:
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça yaptığı basın toplantısında, Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün'ün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne açmış olduğu dava sonucunda KART43 sisteminin makeme kararıyla sonlandırıldığını, İça, yapılacak yeni bir ihale dönemine kadar otobüs bilet uygulamalarının Minibüsçüler Odası tarafından yapılmasına Eskişehir İdare Mahkemesi'nce karar veridiğini, Mahkeme kararından sonra Belediye Meclisince yeni bir karar aldıklarını ve birkaç ay sonra tekrar KART43 uygulamasına geçmek için ihalenin yapılacağını bu arada Mahkeme kararının Minibüsçüler Odası Başkanlığı tarafından kendilerine iletildiğini ve mahkeme kararına uymak zorunda olduklarını söylemişti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com