CRR Konser salonu dopdolu

CRR Konser salonu dopdolu
Konser sezonunun 17 Ekim–31 Aralık tarihleri arasını kapsayan ilk yarısında 49 konser gerçekleşecek.49 konserde toplam 540 sanatçı sahne alacak.

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği 2011-2012 konser sezonunu 17 Ekim'de başlatacak.

CRR Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliğinden alınan bilgiye göre, konser sezonunun 17 Ekim–31 Aralık tarihleri arasını kapsayan ilk yarısında 49 konser gerçekleşecek. 49 konserde toplam 540 sanatçı sahne alacak.

Caz tarihinin kilometre taşlarından Wayne Shorter, 18 Ekim'de, cazseverlerle CRR'de buluşacak. Sezonun bu en iddialı caz konserinde Shorter'a modern cazın en önemli davulcusu Brian Blade, Chick Corea'nın caz dünyasına armağan ettiği basçı John Patitucci ve Latin Grammy ödüllü piyanist Danilo Perez eşlik edecek.


FAZIL SAY'IN PRÖMİYERİ CRR SALONUNDA
Besteci ve piyanist Fazıl Say'ın ''Kleopatra'' adlı eserinin Türkiye Prömiyeri 19 Ekim'de gerçekleşecek. Eseri dünyaca ünlü keman virtüozu Cihat Aşkın seslendirecek. Eserin dünya prömiyeri geçen Mayıs ayında Almanya'da düzenlenen keman yarışmasında yapılmıştı. Dünya prömiyerinde Henri Marteau tarafından seslendirilen eser, büyük övgü almıştı.

Konserde Fazıl Say'ın ''Piyano ve Keman için Sonat''ı, Beethoven'ın yine keman ve piyano için yazdığı ''Spring'' adlı eseri, son olarak Fazıl Say'ın solosuyla Schubert'in ''Sonat Sol Majör Op.78'' isimli eseri seslendirilecek.


Geçmişten günümüze tango türleri arasında müthiş bir köprü kuran ve geleceğin tangosunu yaratan Caceres de 12 Kasım'da CRR Konser Salonu'nda sahne alacak.

Goran Bregovic'ten, Youssou N'Dour'a, Jan Garbarek'ten, Kenny Garret'a kadar dünyaca ünlü isimlerle aynı sahneyi paylaşan, sanat tarihçisi, piyanist, besteci, söz yazarı ve aynı zamanda bir ressam olan müzik dehası Juan Carlos Caceres, geçmişten günümüze tango türleri arasında müthiş bir köprü kurmakla kalmıyor, aynı zamanda geleceğin tangosunu yaratmaya devam ediyor.

CAZIN DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLERİ SAHNE ALIYOR

Caz tarihinin gelmiş geçmiş en önemli figürlerinden biri olarak kabul edilen Pat Metheny, üçlüsüyle 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde iki konser vermek için CRR sahnesinde yerini alacak. Kayıtları tüm dünyada yirmi milyon üzerinde satan 17 Grammy ödüllü müzisyen, yedi sene sonra tekrardan İstanbul seyircisi ile buluşacak.

RUS ORKESTRASIDA YERİNİ ALACAK
Uluslararası alanda Rusya'nın en prestijli ve çok yönlü orkestralarından birisi olan Çaykovski Senfoni Orkestrası, ünlü şef Vladimir Fedoseyev yönetiminde 28 Aralıkta CRR Konser Salonu'nda sahne alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com