CSO'dan Itri konseri -Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın verdiği Itri konserini dinledi (Fotoğraflı)

CSO'dan Itri konseri   -Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan   Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın   verdiği Itri konserini dinledi     (Fotoğraflı)
CSO'dan Itri konseri -Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın verdiği Itri konserini dinledi (Fotoğraflı)

ANKARA (A.A) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Itri'nin eserlerinin seslendirildiği Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın (CSO) konserini dinledi.
     Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, CSO Konser Salonu'ndaki etkinliğin başında yaptığı konuşmada, UNESCO'nun 2012'yi ''Itri ve Nabi yılı'' ilan ettiğini belirterek, dünyanın bu iki insanı andığını kaydetti.
     Günay, gelecek yıl da Piri Reis'in dünya haritasını hazırlayışının 500. yıl dönümü münasebetiyle etkinlikler gerçekleştirileceğini ifade etti.
     Itri'yi (Buhurizade Mustafa Efendi) sözcüklerle ifade etmenin ''haddi olmadığını'' dile getiren Günay, onu Yahya Kemal Beyatlı'nın en güzel şekilde anlattığını söyledi.
     Günay'ın konuşmasının ardından, sanat yönetmenliğini Murat Salim Tokaç'ın yaptığı orkestra Itri ve Nabi'nin eserlerini seslendirdi.
     Tokaç, konser sonunda yaptığı konuşmada etkinliğin 2 yıllık bir çalışmanın eseri olduğunu belirtti.
     Bakan Günay'ın sahneye davet ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, sanatçıları tek tek tebrik etti.
     Başbakan Erdoğan, Tokaç'a plaket verdi.
     Konseri, Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu, bazı AK Partili milletvekilleri, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk ile çok sayıda davetli izledi.
    
     Muhabir: Ertuğrul Subaşı
     Yayıncı: İbrahim Uyar (ANKARA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com