Cübbeli ile Cübbesiz Ahmet Birbirine Ne Kadar Benziyor?

Cübbeli ile Cübbesiz Ahmet Birbirine Ne Kadar Benziyor?
Cübbeli Ahmet Hoca ile Hürriyet'in cübbesiz hocası

Habertürk yazarı Yiğit Bulut bugünkü yazısında Ahmet Hakan’ı Hürriyet'in “cübbesiz hocası” ilan etti. Bulut, “Cübbeli Ahmet Hoca'mızdan sonra şimdide "çakması", daha doğrusu "cübbesizi"... Türk basınına hayırlı olsun.. Devir aslında "cübbeliler" değil böyle "cübbesizler" devri!” şeklinde yazarak ilginç bir göndermede bulundu.

Peki Hürriyet’in “cübbesiz” hocası Ahmet Hakan’la Ahmet Mahmut Ünlü yani kamuoyunda bilinen ismiyle Cübbeli Ahmet hoca birbirine ne kadar benziyor?

İkisinin karşılaştırmasını yaptık ortaya çok ilginç bilgiler çıktı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın “hocalığı” okuduğu imam hatip lisesinden ve bir süre eğitim gördüğü ilahiyat fakültesinden geliyor. Hakan, Bursa Uludağ İlahiyat fakültesini bitiremedi ama “hocalığı” baki kaldı! Cübbeli Ahmet’in hocalığı ise küçük yaşlardan itibaren vaaz vermeye başlamasından ve aldığı dini eğitimden geliyor.

Ahmet Hakan özellikle 28 Şubat sürecinde Kanal 7’de gösterdiği performansla muhafazakar kesimin gözdesiydi. Sunduğu ana haber bülteni ve İskele Sancak programı çok izleniyordu. Hakan’ın muhafazakar camiada gözden düşmesine sebep olan birkaç olay oldu. Bunlardan birisi, Ahmet Hakan Coşkun’un kardeşiyle beraber ortağı olduğu İroni Ajans'ın, İGDAŞ’ı 1,5 trilyon dolandırdığı şeklinde çıkan haberler oldu. Hakan’ı muhafazakar camiadan asıl dışlanmasına sebep olan isim ise; şimdilerde Devrimci Karargah terör örgütüne yardım ve yataklık suçlamasıyla cezaevinde bulunan efsane polis müdürü Hanefi Avcı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı yaptığı 28 Şubat sürecinde muhafazakar kesimin ağabeyliğine soyunan Avcı, bu dönemde muhafazakâr gazetecileri yakın markaja almıştı. İddialara göre o dönemde Ahmet Hakan’la ilgili kulağına hiç iyi şeyler gelmiyordu. Avcı olayı araştırdığında Ahmet Hakan’la ilgili hoş olmayan bazı bilgilere ulaştı ve bunu Kanal 7 yöneticilerine iletti. İddialara göre Hakan, muhafazakar aile kızlarını baştan çıkartıyordu. Bu kızların büyük çoğunluğu da henüz lise çağında gençlerdi. Hakan bu olaydan sonra kanaldan ayrılmak zorunda kaldı. Hakan daha sonraki yaşantısında muhafazakar gömleğini çıkartmanın rahatlığıyla artık ilişkilerini sere serpe yaşamaya başladı. İsmi her hafta bir mankenle veya oyuncu ile anılmaya başladığı için ünlü travesti Sisi tarafından "kazonova imam" ilan edildi.

Cübbeli Ahmet de Ahmet Hakan’la benzer bir kaderi paylaştı.

Cübbeli hoca, 28 Şubat sürecinde duruşu ve verdiği vaazlarla ön plana çıktı. Hatta bir konuşması nedeniyle yargılanarak hapis cezasına çarptırıldı. Mağdur duruma düşen hocanın etrafındaki sevgi çemberi bu olaylardan sonra artarak çoğaldı. Cübbeli hocanın gözden düşmesine ise İsmailağa Cemaati’nde yaşanan cinayetler neden oldu. Suikastların arkasında Cübbeli hocanın olabileceği yönünde ortaya iddialar atıldı. Cübbeli’ye asıl darbeyi ise Habertürk gazetesinin ortaya çıkarttığı seks kaseti vurdu. Görüntüleri izleyen Adnan Oktar’a göre; kasette hiçbir şekilde montaj yapılmamıştı ve Cübbeli hoca açıkça yabancı uyruklu kadınlarla “zina” ediyordu. Görüntüler o kadar kötüydü ki Adnan Oktar kaseti “porno” olarak değerlendirdi.

Cübbeli ile Cübbesiz Ahmet'in birbirine benzeyen yönleri "hocalıklarından" çok "kadın düşkünlüğü" olarak ortaya çıktı.

Yaşanan bu olaylar aynı Ahmet Hakan’ın başına geldiği gibi Cübbeli hocayı muhafazakar kesimden iyice uzaklaştırır mı, bilinmez ama; biri “cübbeli” diğeri “cübbesiz” iki Ahmet’in kaderlerinin bu kadar benzemesi ilginç değil mi?..

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com