Cübbeliler Şirince'de ne yapıyor?

Cübbeliler Şirince'de ne yapıyor?
21 Aralık'ta kopması beklenen kıyametten kurtulacağına inanılan Şirince'de ortaya çıkan 3 cübbeli kişi, halka 'kıyamet tebliği' yaptı.

Maya takvimine göre 21 Aralık’ta ‘kopacak kıyametten’ etkilenmeyeceğine inanılan, şimdiden dünyanın dört bir yanından turistlerin sokaklarını doldurduğu Şirince’de ilginçlikler yaşanmaya başladı.
 
Hürriyet gazetesinden Banu Şen’in haberine göre cüppeli sarıklı üç kişi, Şirince sokaklarını dolaşıp ‘kıyamet telkinlerinde’ bulundu.
 
Beldede pazar günü cübbeli sarıklı üç kişi araçlarından indi. Hızlı adımlarla köyün içinde ilerledi.
 
Şaşkın bakışlar arasında yürüyen üçlü, caminin yerini sordu. Camiye gidene kadar ise esnafla ve merak edenlerle kıyamet sohbeti yaptı.
 
Esnafla konuşan 3 kişi, “Camide namazımızı kılacağız. Hem de bir bakmaya geldik. Böyle şeylere inanmayın. Kıyametin ne zaman kopacağını Allah’tan başka kimse bilemez” dedi.
 
Bu kişilerin, ‘Tebliğ Cemaati’ olarak bilinen, yılbaşı gecelerinde İstanbul Taksim Meydanı’nda bildiri dağıtan gruptan olup olmadığı, Şirince’de ağızdan ağıza konuşulmaya da başladı.
 
Üç cüppelinin “kıyamet” telkinlerinde bulunduğu sırada, son durumla ilgili inceleme yapmak üzere Şirince’ye gelen İzmir Valisi Cahit Kıraç’ın aracıyla geçişi de ilginç bir görüntü ortaya çıkardı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com