Cudi operasyonunda sözde bölge sorumlusu öldürüldü

Cudi operasyonunda sözde bölge sorumlusu öldürüldü
Öldürülen PKK’lılar arasında, örgütün sözde Botan eyaleti bölge sorumlusu ’Rubar Fırat’ kod adlı Seyfettin Işık’ın da bulunduğu belirtildi.
Şırnak’taki Cudi Dağı’nda, güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda öldürülen PKK’lılar arasında, örgütün sözde Botan eyaleti bölge sorumlusu ’Rubar Fırat’ kod adlı Seyfettin Işık’ın da bulunduğu belirtildi.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 16 Aralık’ta Cudi Dağı’nda başlattığı ve yaklaşık 1 hafta devam eden operasyonlar kapsamında öldürülen 28 PKK’lı arasında, örgütün üst düzey sorumlularının da bulunduğu ortaya çıktı. Örgüt, PKK’ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı’nın internet sitesinde yer alan açıklamasında, Botan eyalet sorumlusu ’Rubar Fırat’ kod adlı Seyfettin Işık’ın da öldürülenler arasında olduğunu duyurdu.
 
Daha önce Amed Eyalet Komutanlığı da yaptığı belirtilen Işık’ın, örgütte bir çok üst düzey görevlerde bulunduğu, son olarak Şırnak, Siirt ve Hakkari’yi kapsayan Botan eyalet sorumluluğu görevini yürüttüğü öne sürüldü.
 
’Rubar Fırat’ kod adlı Seyfettin Işık’ın 1973 Mardin doğumlu olduğu kaydedilen haberde, 1992 yılında üniversiteyi okuduğu yıllarda örgüte katıldığını belirtildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com