Cudi'de operasyon

Cudi'de operasyon
Şırak'ın Cizre ve Silopi ilçeleri yakınlarında bulunan Cudi Dağındaki PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan operasyonlar devam ederken, Silopi İlçesi yakınlarındaki Hisar Taburundan Cudi Dağına belirlenen terörist hedeflere top
Irak sınır şeridi üzerinde bulunan Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçesi yakınlarındaki Cudi Dağında PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla bir hafta önce başlatılan operasyonlar devam ediyor. Silopi ile Cizre arasında bulunan Yukarıkonak bölgesinden Cudi Dağının alt yamaçlarına çok sayıda tank ve kariyer sevkiyatı yapıldı.

Cudi Dağının bazı noktalarında teröristlerin dolaştığı istihbaratı üzerine, Silopi'ye bağlı Hisar taburundan bu sabah belirlenen yerlere top atışları yapıldı. Top atışları nedeniyle, Hisar, Çağlayan ve Tujimyan vadilerinden dumanlar yükselirken, teröristlerin kaçabileceği bölgelere ise jandarma özel harekat timleri sevk edildi. Cudi Dağında teröristler ile güvenlik kuvvetleri arasında bir sıcak temasın ise olmadığı belirtildi. (EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com