Çukurca'daki çatışma -Şehit uzman çavuş Erol Şahin'in Balıkesir'deki baba evinde yas var (Fotoğraflı-Görüntülü)

Çukurca'daki çatışma   -Şehit uzman çavuş Erol Şahin'in Balıkesir'deki   baba evinde yas var     (Fotoğraflı-Görüntülü)
Çukurca'daki çatışma -Şehit uzman çavuş Erol Şahin'in Balıkesir'deki baba evinde yas var (Fotoğraflı-Görüntülü)

BALIKESİR (A.A) - Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen piyade uzman çavuş Erol Şahin'in (25), Balıkesir'deki baba evinde yas var.
     Şahin'in şehit olduğu haberi Gündoğan Mahallesi'nde yaşayan babası Ahmet Şahin ile yakınlarına askeri yetkililer tarafından verildi. Acı haberin ulaşmasının ardından şehit ailesinin evi ve caddedeki binalar, Türk bayraklarıyla donatıldı.
     Annesini 9 yıl önce kaybeden şehit Erol Şahin'in üç kardeşinden Elif Ilgaz, acı haberi aldıktan sonra fenalık geçirerek hastaneye kaldırıldı.
     Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Garnizon Komutanı Tümgeneral Erdal Öztürk, 9. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Kubilay Selçuk, Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, şehit babası Ahmet Şahin'e taziye ziyaretinde bulundu.
     Baba Ahmet Şahin, oğlunun Kayseri'de vatani görevini tamamladıktan sonra 3 yıldır sözleşmeli uzman çavuş olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hizmet ettiğini belirtti.
     Oğluyla 3 gün önce telefonda konuştuğunu anlatan Şahin, ''Bana her şeyin iyi olduğunu söylemişti. 5 Haziran'da izne gelecekti. Görev çıkınca 10 gün ertelendi. 15 Haziran'da izne gelmesini beklerken, cenazesi geliyor. Ne diyelim, vatan sağ olsun. Bir tane daha yetişiyor. Onu da göndereceğiz'' diye konuştu.
     ''Başka aileler ağlamasın, ocaklara ateş düşmesin'' diyen Şahin, terör olaylarının sona ermesini istedi. Şahin, şöyle devam etti:
     ''Liderler bir araya geliyor, ama çözüm yok. Bu işin çözümünü göstersinler. Her gün bir yerden şehit haberi alıyoruz. Bunun önüne geçmelerini istiyoruz, ama olmuyor. Ellerinden gelen bu kadar. 'Keseceğiz, keseceğiz, anlaşacağız, anlaşacağız' diyorlar. Halen neyini anlaşacaklar, halen şehit mi vereceğiz bu ülkede- İstediğin kadar konuş. Neyi konuşacaksın ki- Ne konuşursan konuş. Konuşacak bir şey yok ki.''
     Şehit uzman çavuş Erol Şahin'in cenazesinin, bugün Van'dan Balıkesir'e getirileceği ve Zağnos Paşa Camisi'nde kılınacak ikindi namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.
    
     Muhabir : Ramazan Demir / Zafer Akpınar / Haluk Yüksel
     Yayıncı : Doğan Sarıtaş (BALIKESİR)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com