Cumartesi tartışması büyüyor!

Cumartesi tartışması büyüyor!
Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Taner Yıldız'ın gündeme getirdiği mesai saatleri tartışmasına son noktayı koydu. Çelik, “Cumartesi mesaisi gündemimizde yok” dedi.

AKP’nin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği kampta gazetecilerin “mesai saatlerinin yeniden düzenlenmesine” ilişkin sorularını yanıtlayan Çelik, “Çalışma saatleri, ilgili yasalarla belli. Yani İş Kanunu ve 657 sayılı Kanunda belli. Memurların çalışma saati 40, işçilerin 45 saat. Buların diğer günlere sarkıtılması gibi bir çalışma yani cumartesiye sarkıtılması gibi bir çalışma bizim gündemimizde değil. Ne amaçla söylendiğini bilemiyorum. Ama diğer mesai düzenlemeleri her dönem zaten yapılıyor. Bu ele alınabilir, değerlendirilebilir ama çalışma saatleriyle ilgili ve günle ilgili bizim gündemimizde böyle bir değerlendirme böyle bir çalışmanın bulunmadığını net bir şekilde ifade ediyorum” dedi.

Gün ışığından daha fazla yararlanma konusunda ise Çelik, bu uygulamanın zaten belli dönemlerde yapıldığını yine ele alınabileceğini belirterek, “Bunlar konuşabilecek şeyler ihtiyaç var ise ilgili bakanlarımız tarafından ifade ediliyor ise…” değerlendirmesini yaptı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com