Cumhurbaşkanı 7 saatte gözlüklerini bulamaz

Cumhurbaşkanı 7 saatte gözlüklerini bulamaz
MİT mensupları için çıkarılan yasaya bir tepki de TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk’tan geldi. Cindoruk, ‘Hukuksuz bir ferman’ yorumunu yaptı.

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nin (KYÖD)düzenlediği ’Anayasa’ konulu panele konuşmacı olarak katılan TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, MİT mensupları için çıkarılan yasanın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 7 saatte onaylanmasını eleştirdi. Cindoruk, bunun hukuksuz bir yasa, ferman olduğunu savunarak, "Cumhurbaşkanı 7 saatte gözlüklerini bulamaz, nerede kaldı da o büyük zabıtların, o genişletilmiş müzakereleri, komisyon sorularını okudu ve onayladı" dedi.

‘Hukuksuz yasa fermandır’

Cindoruk, "MİT mensuplarını yargının denetiminden uzak tutan yasa, hukuken bir yasadır” diyerek şöyle devam etti: “ Ama fiilen bir yasa değildir. Hukuksuz bir yasa, fermandır. Üstelik 7 saat içinde Cumhurbaşkanının böyle bir yasayı okumadan, gerekçelerini görmeden, meclis zabıtlarını bulamadan imza etmesini de yadırgadım. 7 saatte Cumhurbaşkanı gözlüklerini bulamaz. Nerede kaldı da o büyük zabıtları, o genişletilmiş müzakereleri, komisyon sorularını okudu. Belli ki tamamen bir teorik hareketle karşı karşıyayız. Cumhurbaşkanı ve iktidarın özdeşleştiği, somut deliliyle karşı karşıyayız."
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com