Cumhurbaşkanı Abdullah Gül AKP'nin başına geçecek!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül AKP'nin başına geçecek!
AKP'li milletvekilleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü AKP'nin Genel Başkanı olarak görmek istiyor.
Başbakan Erdoğan'ın 'başkanlık' hayelleri gerekli desteği görmediği için rafa kaldırılırken Erdoğan'ın gözünü Çankaya'ya diktiği, AKP'li milletvekillerinde böyle bir durumda Cumhurbaşkanı Abdullah GülAKP'nin Genel Başkanı olarak görmek istedikleri kulislerde yankılanıyor.
 
Konuyla ilgili Radikal Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek bugün kaleme aldığı yazısında bu iddialara değindi. Zeyrek yazısında AKP'li çok sayıdaki milletvekilinin son zamanlarda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü çok ziyaret ettiğini belirterek  "AKP’nin 1-3 Kasım’da Kızılcahamam’da kampı olmasına karşın 60’a yakın milletvekilinin Cumhurbaşkanı Gül’ün 3-6 Kasım’da çıkacağı Edinburg ziyaretine eşlik etmek için girişimde bulunduğunu da küçük bir not olarak hatırlatmak isterim..." ifadelerini kullandı.
 
Zeyrek yazısının bir başka bölümünde de ABD’de eski iki Türkiye büyükelçisinin öncülüğünde hazırlanan bir rapora değinerek "ABD’de eski iki Türkiye büyükelçisinin öncülüğünde hazırlanan bir raporda, Başbakan Erdoğan’ın artık ‘değişmez’ olmadığı savunuluyor. Bu ifadeyi Türkiye’deki birçok yorumcu “AKP iktidarı değişmez değil” şeklinde okudu ama doğru değil. İki eski büyükelçinin kastettiği tam da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başbakan, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olduğu bir formül. Bu formül, artık geçmişte bu ifadeleri ‘fitne sokmak’ olarak gören AK Parti’de de çok konuşuluyor. ABD ve Avrupalı yetkililerin Gül’le ilgili olumlu yorumları, son zamanlarda AKP milletvekillerinden de sıkça duyar olduk" ifadelerini kullandı.
 
Yeni plana göre Abdullah Gül başbakan, Erdoğan Cumhurbaşkanı olacak. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com