Cumhurbaşkanı adayları ajan çıktı

Cumhurbaşkanı adayları ajan çıktı
Bulgaristan'da cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi ortaya çıkan adaylardan 4'ünün ajan olduğu açıklandı.

Bulgaristan'da önümüzdeki günlerde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday olan 36 kişiden 4'ünün, komünizm döneminde İstihbarat Servisi için ajanlık yaptıkları ortaya çıktı.
 
ADAYLARIN DURUMU İNCELENDİ

 
Parlamento kararı ile kurulan ve devlet kurumlarında çalışanların geçmişini araştıran komisyon, toplam 36 cumhurbaşkanı adayının durumunu inceledi.
 
Komisyonun resmi internet sitesinde yayımlanan sonuçlara göre, cumhurbaşkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı olmak üzere adaylığını koyan 36 kişiden 4'ünün geçmişte kadrolu ajan olarak çalıştıkları ortaya çıktı.
 
Bulgaristan'ın demokrasiye geçiş sürecinin ilk yıllarında iflas eden bir bankanın eski müdürü olan cumhurbaşkanı adayı Ventsislav Yosifov'un "İliev" ve VMRO partisinin lideri Krasimir Karakaçanov'un "İvan" kod adlarıyla istihbarat servisinde çalıştıkları belirlendi.
 
Aynı şekilde, suç örgütü kurmaktan halen yargılaması süren eski komando Aleksey Petrov ile Bulgaristan Ulusal Kurtuluş Cephesi adlı örgütün adayı Stefan Solakov'un da eski ajan oldukları bildirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com