Cumhurbaşkanı Gül, Bartın'da

Cumhurbaşkanı Gül, Bartında
Gül, Valilik'te resmi törenle karşılandı

BARTIN (AA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Her yörenin kendine has özellikleri var. Bartın'ın özelliği de sakinliği, huzur kenti olması. Yemyeşil cennet misali ve çok eskiden beri tarih dolu olmasıdır" dedi. 

Gül, Bartın Valiliğinde resmi törenle karşılandı. Kendisini karşılamaya gelenlerle selamlaşan Gül, küçük kızlardan oluşan halk oyunları ekibi ile anı fotoğrafı çektirdi. 

Valilik önünde halka hitap eden Gül, güzel bir bahar havasında Türkiye'nin en şirin kentlerinden birisi olan tarihi kentinde, Bartınlılarla olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Gül, çeşitli vesilelerle geldiği Bartın'ı cumhurbaşkanı olduktan sonra ilk kez ziyaret ettiğini söyledi. 

Gül, Türkiye'nin her tarafının birbirinden güzel olduğuna işaret ederek, "Her yörenin kendine has özellikleri var. Bartın'ın özelliği de sakinliği, huzur kenti olması. Yemyeşil cennet misali ve çok eskiden beri tarih dolu olmasıdır. Buranın ne kadar turistik, ne kadar tarihi, ne kadar geleneğinin olduğunu biliyorum" diye konuştu. 

Kente başka sıfatlarla gelip gittiğinde Bartın'ın değerli ailelerini ve geleneklerini öğrendiğini anlatan Gül, Bartın'ın huzur ve kardeşlik içinde olduğunu görmenin herkesi çok memnun ettiğini belirtti. Türkiye'de çok hızlı bir kalkınma yaşandığının altını çizen Gül, "Bu kalkınmadan her yer nasibini aldığı gibi şüphesiz ki Bartın'da nasibini alıyor. Her şeyden önce Bartın'da artık bir üniversite var. Amasra buranın ayrı bir hazinesi. Sadece sizler için değil bütün Türkiye için böyle" ifadesini kullandı.  

Bartınlıların güzelliklerin içinde yaşadığını ancak bazen bunun farkında olmadıklarına dikkati çeken Gül, "İnsan bazen içinde bulunduğu güzelliğin farkında olmayabilir. İnanın ki, Bartın böyle bir yer" dedi. 

Gül, yerin üstünün değil altının da zengin olduğuna işaret ederek, bölgenin ve insanlarının her türlü hizmete layık olduklarını söyledi. 

Zonguldak ve Bartın'ın birbirinin kardeşi olduğuna dikkat çeken Gül, eksiklerin giderilmesi için devletin elinden gelen her türlü çabayı gösterdiğini belirtti. Gül, herkesin arzusunun çocuklara daha iyi bir ülke, güzel şehirler ve güzel bir Bartın bırakmak olduğunun altını çizerek, "Onlar daha güzel okullarda okusun. Onlar daha güzel şartlarda hayatlarını devam ettirsinler. Onların ekonomik şartları daha iyi olsun. Daha refahta olsunlar diye bugün hepimiz gece gündüz çalışıyoruz" diye konuştu. 

Gül, Türkiye'nin, Bartın'ın ve bölgenin geleceğinin çok daha parlak olacağını belirterek, ilin yöneticilerinden alacağı bilgilerle eksiklikleri, noksanlıkları yerinde göreceğini ve döndüğünde de talimatlarını vererek gerekenlerin yapılmasını sağlayacağını ifade etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com