Cumhurbaşkanı Gül, Bartın'da

Cumhurbaşkanı Gül, Bartında
Gül, Bartın Valiliğinde açıklamalarda bulundu:

BARTIN (AA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Bu güzellikleri biz insan eliyle bazı yerlerde çok bozmuşuz. Bunları sizler biliyorsunuz. Karadeniz'de birçok yerleşim yerinde çok güzel şehirlerimizi çok bozmuşuz. Oraları nasıl güzelleştiririz diye uğraşıyoruz" dedi. 

Gül, Bartın Valiliğinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

Bartın'ı daha önce milletvekili ve bakan olarak ziyaret ettiğini anımsatan Gül, dün gün boyunca Zonguldak'ta incelemelerde bulunduğunu belirtti. Gül, vatandaşların gösterdiği sevgiden mutluluk duyduğunu ifade eden Gül, "Burası Türkiye'nin en güzel, sakin, huzurlu kentlerinden birisidir. Tabiatın bütün güzellikleri, tarihi çok eski olan, Türk tarihinden önceye kadar uzanan eserlerin olduğu, her bakımdan çok önemli bir turizm bölgesidir, Bartın-Amasra. Bütün buraların cazibesi gün geçtikçe daha da artacaktır. Çok daha fazla ilgi çekecektir" diye konuştu. 

Gül, günü Bartın'da geçireceğini dile getirerek, yetkililerden bilgi alarak kenti daha yakından tanıyacağını, şehrin konularını Ankara'ya dönünce de takip edeceğini söyledi. Yapacağı ziyaretler hakkında bilgi veren Gül, "Bartın'ın yer altı da çok kıymetlidir. Sadece yerin üstü değil. Kömür madenleri, madenler. Hem yerinin altı hem de yerinin üstü bu kadar kıymetli olan yerler azdır. Onun için de herkes bulunduğu yerin kıymetini bilsin. Değerini bilsin" ifadesini kullandı.  

Bartın'ın güzelliklerini bozulmaması gerektiğinin altını çizen Gül, şöyle konuştu:

"Allah'ın verdiği bu güzellikleri biz insan eliyle bazı yerlerde çok bozmuşuz. Bunları sizler biliyorsunuz. Karadeniz'de birçok yerleşim yerinde çok güzel şehirlerimizi çok bozmuşuz. Oraları nasıl güzelleştiririz diye uğraşıyoruz. Bartın daha küçük henüz bozulmamış bir şehrimiz. Buraların konaklarını, eski tarihini bilirim. Bütün bunları buraların serveti olarak görmek gerekir. Şehir büyürken bunları dikkatli bir şekilde büyütmek ve şehrin güzelliğini bozmadan ona yeni güzellikler katmak gerekir. İnanıyorum ki el birliği içinde bunları yapacaksınız."  

Bartın Valisi Ali Çınar da ziyaretiyle kendilerine yaşattığı onurdan dolayı Cumhurbaşkanı Gül'e şükranlarını sundu. Çınar, "Güzel bahar gününde, güllerin açtığı bu güzel mevsimde sizler ilimizi ziyaret ederek, doğrusu güllerin daha da güzel açmasına vesile oldunuz" dedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com