Cumhurbaşkanı Gül Kütahya'da

Cumhurbaşkanı Gül Kütahyada
Gül, Hava Er Eğitim Komutanlığını ve Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret etti

KÜTAHYA (AA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hava Er Eğitim Komutanlığını ve Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret etti. 

Öğle yemeğinin ardından Tugay Komutanlığı'na geçen Gül, basına kapalı ziyarette Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu'ndan birliğe ilişkin bilgi aldı. 

Komutanlık ziyaretinin ardından ise Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Yerleşkesi'ne gelen Gül, rektörlük girişinde Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan tarafından karşılandı. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Peygamber Efendimize Mektup" yarışmasında birinci olan Ceren Buharalı isimli öğrenci, rektörlük girişinde Gül'e ödüllü çalışmasını takdim etti. 

Cumhurbaşkanı Gül, rektörlük makamında yaptığı konuşmada, üniversitenin etkilenilecek seviyede güzel bir kampüsü olduğunu belirterek, "Gördüğüm en güzel kampüslerden birisi" ifadesini kullandı. 

Devletin üniversitelere her türlü maddi desteği verdiğini vurgulayan Gül, üniversitelerden de eğitim, bilim dünyasına ve sanayinin gelişimine katkı beklendiğini belirtti. Gül, 1992'de kurulan ve kurumsallaşan üniversitenin kendisini ispatladığını ve Türkiye'nin her yerinden öğrenci aldığını dile getirdi.

Üniversitedeki araştırma ve geliştirme çalışmalarının da etkileyici olduğunun altını çizen Gül, üniversitelerin bulundukları şehrin ve bölgenin gelişmesine, hem endüstriyel hem de kültür ve sanat açısından lokomotiflik yaptığını söyledi.

Üniversitelerin sadece okul, üniversite hocalarının da sadece ders anlatan kişiler olmadığına işaret eden Gül, Dumlupınar Üniversitesinin de tüm bölgeye katkı sağlayacağını kaydetti. 

Rektör Prof. Dr. Karaaslan da Cumhurbaşkanı Gül'e teşekkür ederek, ziyaretin kendilerini onurlandırdığını, çalışma azim ve heyecanlarını yükselttiğini belirtti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com