Cumhurbaşkanı Gül soruları yanıtladı

Cumhurbaşkanı Gül soruları yanıtladı
Gül:-"(Gazeteciler ve Yazarlar Vakfının Gül'ü göreve çağırması) Görevde değil miyim ben yani? Açıklamalarım, müdahalelerim, konuşmalarım, temaslarım gizli değil bütün kamuoyu nezdinde yapılıyor"-"(Tutukluluk sürelerinin sınırlandırılması) TBMM açılışl

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Gazeteciler ve Yazarlar Vakfının, ülkenin içinde bulunduğu durum, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasındaki son gelişmeler, yargı ve emniyetteki yer değiştirmelerle kendisini göreve çağırması"na ilişkin, "Görevde değil miyim ben yani? Açıklamalarım, müdahalelerim, konuşmalarım, temaslarım gizli değil bütün kamuoyu nezdinde yapılıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Romanya Devlet Başkanı Traian Basescu ile Çankaya Köşkü'nde düzenlediği ortak basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger ile görüşmesinin hatırlatılması ve illegal dinlemeler konusunda Devlet Denetleme Kurulu'na bir talimatı olup olmayacağının sorulması üzerine Gül, söz konusu görüşmenin Aksünger'in yazılı randevu talebi üzerine gerçekleştiğini vurguladı.

Hangi partiden olursa olsun bütün milletvekillerinin randevu taleplerini kabul ettiğini ve bir araya geldiğini belirten Gül, Aksünger'in DDK'nın kişisel verilerin korunmasıyla ilgili raporuyla ilgili görüşme talebinde bulunduğunu kaydetti. "Kendisiyle güzel bir görüşme oldu" diyen Gül, Aksünger'in görüşlerini dinlediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Gül, "Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, ülkenin içinde bulunduğu durum, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasındaki son gelişmeler, yargı ve emniyetteki yer değiştirmelerle ilgili sizi göreve çağırdı. Bu konudaki düşüncelerinizi alabilir miyiz" sorusuna, "Görevde değil miyim ben yani? 'Göreve çağırdı' dediniz de bazıları. Görüyorsunuz, herhalde açıklamalarım, müdahalelerim, konuşmalarım, temaslarım gizli değil, bütün kamuoyu nezdinde yapılıyor" diye yanıt verdi.

Hükümetin tutukluluk süresinin 5 yılla sınırlandırılmasına yönelik çalışması hakkındaki değerlendirmesinin sorulması üzerine de Gül, yasama yılı başlangıçlarında TBMM'de yaptığı konuşmalarda, uzun tutukluluk sürelerinin cezaya dönüşmemesi gerektiğini bir kaç kez vurguladığını anımsattı. Cumhurbaşkanı Gül, "Bu düzenlemelere bu çerçeve içerisinde bakarım. Nasıl bir düzenleme yapılıyor, onu da bilmiyorum. Hükümetimizle görüşmelerde detaylarını öğrenip o zaman belki daha geniş fikrimi sizinle paylaşabilirim" diye konuştu.

Muhabir: A. Eda Ünlü Özen
Yayınlayan: Şükran Yücel

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com