Cumhurbaşkanı Gül, Zonguldak'ta

Cumhurbaşkanı Gül, Zonguldakta
Gül, Belediye Başkanlığını ziyaret etti

ZONGULDAK (AA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Karadeniz'in bütün şehirleri çok güzel ama ellerimizle biraz bozduk. Şimdi tekrar buraları düzeltmemiz gerekir" dedi.

Gül, Zonguldak Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir'den brifing aldı. 

Burada konuşan Gül, geldiği andan bu yana kentin güzelliklerini yaşadıklarını dile getirerek, gittiği illerde valilik, belediye başkanlığı, garnizon komutanlığı ve rektörlükleri ziyaret ettiğini anımsattı. Gül, Zonguldaklılara kendisine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, görevine yeni seçilen belediye başkanını da tebrik etti. 

Gül, şehirlerin esas sahiplerinin Şehremini olan belediye başkanları olduğuna işaret ederek, diğer kamu görevlilerinin ise nerede görevlendirildi iseler orada çalıştıklarına dikkati çekti. Gül, siyasetçilerin de şehrin sahipleri olarak bu görevlerini Ankara'da yaptıklarını anımsatarak, "Şehrin geleceğinin imarı belediye başkanı ve meclisin elinde" diye konuştu.

Zonguldak'ın emeğin, alın terinin başkenti olduğunu vurgulayan Gül, şunları söyledi:

"Gerçekten helal parasıyla, toprağın altında her türlü riski göze alarak çalışan insanların şehri. Bu şehir sadece yerin altı ile değil, üstü ile de çok zengin bir şehir. Geldiğimden beri en çok kullandığım kelime cennet kelimesi oldu. Yani yeryüzünün cenneti gibi yerler buralar. Her ne kadar bazen imar açısından buraları bozuyorsak da Sayın Başkan'a özellikle söyleyeceğim bir şey, çok büyük bir vizyon içerisinde olması, şehrin siyasileri, milletvekilleri ile beraber herkesin büyük bir el birliği içinde bu şehri çok daha iyi yapmaları. 

Cenab-ı Allah her türlü güzelliği vermiş buraya. Kendisinde var olan güzellikleri, bu bozulan güzellikleri tekrar buraya kazandırmak gerekir. İmar ve altyapı çalışmaları ile burası birçok insanın, gezip göreceği, kalacağı, geçici olarak yaşayacağı bir yer burası."

Gül, şehirleri yaşanabilir hala getirmenin yerel yöneticilerin sorumluluğu olduğuna işaret ederek, "Bugün aldığım bilgilerde Zonguldak'ın nüfusunun azaldığını görüyoruz. Muhakkak bunun çeşitli sebepleri vardır. Sebeplerden biri olan şehrin güzelliğini muhafaza etmezsek, yaşanabilir olmaktan çıkar. Onun için büyük bir sorumluluk var, Sayın Başkanda ve Meclis üyelerinde" değerlendirmesinde bulundu. 

Şehrin sahiplerinin el birliği içinde ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Gül, havaalanı ve Filyos Projesi'nin önemine işaret etti. Gül, "Karadeniz'in bütün şehirleri çok güzel ama ellerimizle biraz bozduk. Şimdi tekrar buraları düzeltmemiz gerekir" dedi.

Zonguldak denilince akla eski Başbakan Bülent Ecevit ve eski TBMM Başkanı Köksal Toptan geldiğini kaydeden Gül, "Değerli milletvekilleri, benim de çok yakinen tanıdığım burada arkadaşlarım var, yine değerli ilim adamları, Sayın Haberal gibi. Onun tıptaki başarılarını herkes bilir. Bu şehirden çok önemli kültür insanları da çıktı. Her bakımdan zengin olan Zonguldak'ın geleceğini güzelleştirmek ve buranın cazibesini artırmak el birliği ile yapılacak çalışmalarla sağlanacaktır" diye konuştu. 

Hükümetin yollar, havaalanları ve tüneller yaptığını anımsatan Gül, yerel yönetimlerin de yapacakları çalışmalar ile kenti güzelleştirmeleri gerektiğine dikkati çekti. 

Gül, Belediye Başkanlığından ayrılırken Azra Ceylin (8) adlı epilepsi hastası küçük bir kızla yakından ilgilendi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com