Cumhurbaşkanı Gül'den Kütahya Belediyesine ziyaret

Cumhurbaşkanı Gülden Kütahya Belediyesine ziyaret
Gül: "(Belediye başkanları) Şehrin imarı, geleceği, güzelliği hep size emanettir. Sizler şehrinizin geleceğini parlatabilirsiniz de Allah korusun karartabilirsiniz de. Yanlış imarlar, kötü yollar, vizyonsuz bir bakış olursa 5, 10, 20 yıl sonra o şehir yaş

KÜTAHYA (AA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "(Belediye başkanları) Şehrin imarı, geleceği, güzelliği hep size emanettir. Sizler şehrinizin geleceğini parlatabilirsiniz de Allah korusun karartabilirsiniz de. Yanlış imarlar, kötü yollar, vizyonsuz bir bakış olursa 5, 10, 20 yıl sonra o şehir yaşanmaz hale gelir ve göç öyle başlar" dedi. 

Güle, Valilik ziyaretinin ardından yürüyerek ve vatandaşları selamlayıp, Kütahya Belediyesine geçti. Bu sırada bir vatandaş Gül'e çini tabak hediye etti. Gül, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu'nu ziyaretinde yaptığı konuşmada, Saraçoğlu'na yeni görevinde başarılar diledi.

Her şehrin bir şehrieminisinin bulunduğunu ifade eden Gül, şöyle konuştu:

"Onlar da belediye başkanlarıdır. Belediye başkanları o şehirde doğan, büyüyen, ailesi, eşi, dostu, akrabaları hep orada olanlardır. Belediye başkanları hep burada olacaklardır. Onun için şehir, size emanettir. Şehrin imarı, geleceği, güzelliği hep size emanettir. Sizler şehrinizin geleceğini parlatabilirsiniz de Allah korusun karartabilirsiniz de. Yanlış imarlar, kötü yollar, vizyonsuz bir bakış olursa 5, 10, 20 yıl sonra o şehir yaşanmaz hale gelir ve göç öyle başlar. Sizler imarlar, yollar, vizyonla bakar ve şehrinizi daim güzelleştirir, hizmetleri daima en iyi şekilde verirseniz, tam tersine buralar cazibe olur, nüfus çeker. Buralara güzel bakmak gerekiyor. Buralar tarihi şehirlerdir. Temeli sağlamdır, bu şehirlerin. Ne kadar geleceğe vizyonla bakarsanız, bilgili insanları istihdam ederseniz, onlarla işlerinizi yürütürseniz başta hemşehrilerinize o kadar iyi hizmeti yaparsınız."

 Saraçoğlu da Gül'ün Kütahya'ya gelişi nedeniyle Kütahya Belediyesinin kuruluş yılına denk gelen 1871 ağacı Yedigöller Şehzadeler Parkı'nda toprakla buluşturduklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Gül, Ulu Cami'nde cuma namazı kıldı. Namaz çıkışında Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Kütahya Müftülüğü ile Meydan Aşevi iş birliğinde dağıtılan pilavı vatandaşlara ve basın mensuplarına ikram etti. 

Daha sonra vatandaşlar, Gül'e sevgi gösterilerinde bulundu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com