Cumhurbaşkanı Gül'ün, şehit ve gazi derneklerinin temsilcilerini kabulü

Cumhurbaşkanı Gülün, şehit ve gazi derneklerinin temsilcilerini kabulü
Gül:

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Hangi millet şehit ve gazilerine sahip çıkarsa bu millet onurlu millettir. Türk milleti her zaman şehit ve gazilerine sahip çıkmış ve onları baş tacı yapmıştır" dedi.

Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesinde, Gül'ün,  Şehitler Haftası dolayısıyla şehit ve gazi derneklerinin temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde yaptığı kabule ilişkin bilgi verildi.

Kabulde Gül,  Türk milletinin senede bir gün değil, şehit ve gazilerinin her zaman kıymetini bildiğini belirterek, "Hangi millet şehit ve gazilerine sahip çıkarsa bu millet onurlu millettir. Türk milleti her zaman şehit ve gazilerine sahip çıkmış ve onları baş tacı yapmıştır. Öyle ki ordumuz sadece ülkemiz için değil, gerektiği durumlarda Kore, Afganistan, Bosna gibi dünyanın başka yerlerine de insanlık için gitmiştir" ifadesini kullandı.

 

- "Silahla mücadeleyle kimse Türk Devletini hizaya getiremez"

Türkiye’nin terörle mücadelesine de değinen Gül, "Ülkemiz çok uzun yıllar terörle mücadele etti, çok sayıda şehidimiz ve gazimiz oldu ve hala terörle mücadelemiz bitmiş değildir. Silahla mücadeleyle kimse Türk Devleti’ni hizaya getiremez, önemli olan aklıselimin galip gelmesi, milli birlik ve bütünlüğümüz içinde silaha gerek kalmadan sorunların çözülmesidir" dedi.

Gül, şehit ve gazi yakınlarının çok onurlu olduklarının altını çizerek, "Şehit ve gazilerimizin aileleri çok onurludurlar, onlar gelip devlet kapısını çalmazlar. Her ziyaret ettiğim ilde şehit ve gazi yakınlarıyla özel olarak görüşür ilgilenirim, onlar her zaman başımızın üstündedir, onun için bizim gidip onların kapısını çalmamız lazım. Ateş düştüğü yeri yakar, bunu başkası anlamaz" diye konuştu. 

- "Sizin fedakarlıklarınızın karşılığı ödenemez"

Cumhurbaşkanlığı olarak şehit ve gazi yakınlarına özel bir önem verdiklerini vurgulayan Gül, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanlığı olarak şehit ve gazi ailelerinin sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Son zamanlarda çıkan birçok yasa ve düzenlemeyi bizzat takip edip çıkmasını sağladık. Tabii ki hala eksik konular var ve bunları da takip ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Sizin fedakarlıklarınızın karşılığı, ne yapılırsa yapılsın ödenemez ama samimi duygu ve gayret içinde sizlere sahip çıkıp, destek olmaya devam edeceğiz. Bizim en büyük arzumuz şehit ve gazi ailelerinin sayılarının çoğalmamasıdır."

Şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri de sorunları hakkında Gül'e bilgi vererek, bu zamana kadar kendilerine göstermiş olduğu yakın ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti.

Kabule katılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği temsileri Cumhurbaşkanı Gül’e plaketlerini sundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com