Cumhurbaşkanı Seçim Kanunu AYM yolunda

Cumhurbaşkanı Seçim Kanunu AYM yolunda
CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununu, Anayasa Mahkemesi’ne götürme konusunda hazırlık yaptıklarını belirterek, “Dilekçesi yazılıyor, makul bir süre içerisinde ona ilişkin davayı da açacağız” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununu, Anayasa Mahkemesi’ne götürme konusunda hazırlık yaptıklarını belirterek, "Dilekçesi yazılıyor, makul bir süre içerisinde ona ilişkin davayı da açacağız” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununu Anayasa Mahkemesi’ne götürecek misiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Hazırlıkları yapıyoruz, dilekçesi yazılıyor, makul bir süre içerisinde ona ilişkin davayı da açacağız. Dava dilekçemizde sadece sayın cumhurbaşkanının veya cumhurbaşkanlığı görev süresine ilişkin düzenleme değil, ayrıca cumhurbaşkanlığı seçiminde, seçim kampanyası sırasında cumhurbaşkanı adaylarına yapılacak yardımlara ilişkin olarak maddi yardımda bir sınır varken ayni yardımda herhangi bir sınırın gözetilmemiş olması da vardır. Bu konuyu da hukukçularımız değerlendirmektedir. Anayasaya aykırılığının saptanmış olması halinde ki ilk değerlendirmemiz anayasaya aykırı olduğu yönündedir. Maddi yardımda bir sınır gözetilirken ayni yardımda bir sınır gözetilmemiş olması son derece yanlıştır. Bu da bizim dilekçede değerlendireceğimiz konular arasındadır.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com