'Cumhurbaşkanı'na hakaret ettin' cezası!..

'Cumhurbaşkanı'na hakaret ettin' cezası!..
Meclis Genel Kurulu'nda grup önerilerinin görüşmeleri sırasında tansiyon yükseldi.

MHP Iğdır milletvekili Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Gül için,  "pis pazarlıklara  girdi" deyince Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, Oğan'a 3 birleşim çalışmalara katılmama cezası verilmesini gündeme getirdi

Oğan ise kürsüden kendini savundu ve  "pis bir pazarlık" sözünün hakaret olmadığını belirtti ,  "pis" sözcüğünü geri aldığını ifade etti.

Oğan , ayrıca Başbakan Erdoğan'ın Kabataş görüntüleri için " adlı tıp raporunu nerenize koyacaksınız" dediğini belirtti ve "asıl Erdoğan'ın Türk milletinden özür dilemesi gerekir" dedi.

Oğan şöyle konuştu:
"Eğer siz ahlak cellatlığı yapıyorsanız gelin haysiyetli  bir duruş sergileyin ama bir haysiyet sahibi insan gelsin desin ki 'Başbakan'ın adli tıp raporlarını nerenize koyacaksınız' sözü ahlaka aykırıdır desin. Gelsin , 'Başbakan Türk Milleti'ne hakaret etmiştir. Özür diliyoruz' desin. Ben burada sayın Cumhurbaşkanı'na hakaret kastıyla  'pis işler içinde bulunmuştur'  demedim. Ama eğer pis sözü rahatsızlık yarattıysa sözümü geri alıyorum. Ama özür dilemem söz konusu değildir. "

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da , Yakut'a hitaben; "Geri aldım , kastım bu değildi diyor sayın Oğan,  artık ceza teklifini geri çekmeniz gerekir. Aksi halde tutumunuzda ilgili usul tartışması açmanızı talep ediyorum." diye  konuştu.

Tartışmanın büyümesi üzerine görüşmelere ara verildi.

Aranın ardından Sinan Oğan " hakaret etmedim ama hakaret olarak anlaşıldıysa özür diliyorum" dedi.  Bunun üzerine Yakut, ceza teklifini geri aldı. (SBK) 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com