Cumhurbaşkanı’na tehdit: Torunlarından başlarız!

Cumhurbaşkanı’na tehdit: Torunlarından başlarız!
Ekonomik krizdeki Güney Kıbrıs’ta mevduatlarını tasfiye halindeki Rum bankalarına kaptıran bir grup, “Paralarını Kurtarmaya Ölümüne Yeminli” adında örgüt kurup, Rum lider Nikos Anastasiadis ile Merkez Bankası Başkanı Panikos Dimitriadis’i ölümle tehdit et

Daktiloyla yazılmış mektup, posta aracılığıyla ülkenin en büyük gazetelerinden Politis’e gönderildi. 20 Mart tarihli mektubu önce yetkililere bildiren gazete ardından haberini yaptı. Mektupta, “Torunlarınızdan başlayıp soyunuzu kurutacağız” denildi.
 
Rum lider ve Merkez Başkanı’na hitaben yazılan mektupta şu ifadeler yer aldı:

Anastasiadis ve Merkez Bankası Başkanı. Sizi uyarıyoruz, blöf yapmıyoruz. Bizim kadar canınız yansın diye torunlarınızdan başlayıp çocuklarınıza ve son olarak size geleceğiz. Mevduatları tıraşlamayı derhal durdurun. Siz vatan hainlerinden dolayı bizleri nelerin beklediğini çok iyi biliyoruz. Hiçbir partiye hiçbir örgüte mensup değiliz. Ölmeniz için yemin ettik. Bu tür işlerin profesyoneli olanlar da bizimle birlikte. Ailelerinizin her bir bireyinin ne zaman nerede olduğunu bilebilecek durumdayız. Bizim kaybedecek bir şeyimiz kalmadı, sizin de kalmayacak.”
 
AİLELER YURTDIŞINA

 
Tehdidi ciddiye alan polis Rum lider Anastasiadis ve ailesi çevresinde güvenlik önlemlerini artırırken, Merkez Bankası Başkanı Dimitriadis, çocuklarını ve eşini yurtdışına gönderdi. Özellikle politikacılar, banka yöneticileri ve üst düzey kamu görevlileri de güvenliklerini artırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com