Cumhurbaşkanından kriz uyarısı

Cumhurbaşkanından kriz uyarısı
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, halkını küresel ekonomik krizin ikinci dalgasına karşı uyararak, israftan kaçınılmasını istedi.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, halkını küresel ekonomik krizin ikinci dalgasına karşı uyararak, israftan kaçınılmasını istedi.

Kazak televizyonlarının ortak canlı yayınından halka seslenen ve soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, dünyayı etkisi altına alan küresel ekonomik krizin ilk dalgasının Kazak halkına çok fazla hissettirilmediğini ve ülkenin büyümeye devam ettiğini ancak krizin gelmesi beklenen ikinci dalgasının çok daha zor olacağını söyledi.

''Birçok uzmanın konuştuğu gibi küresel krizin ikinci dalgası gündemde, bu bakımdan çok zor zamanda ve olumsuz şartlarda çalışmamız gerekebilecek. Bütün bunlar gerçek olursa her şeye hazır olmamız lazım'' diyen Nazarbayev, Kazak halkını lüks tüketim ve israftan geri durmaya çağırdı.

Kazak bürokratlarını da uyaran Nazarbayev, Kazakistan'da yüksek motorlu araçların kullanıldığını, dünyanın birçok ülkesinde kullanılmayan makam araçlarının burada çok rahat kullanıldığını ifade ederek, bundan vazgeçilmesi tavsiyesinde bulundu.

Nazarbayev, Kazak Hükümetini küresel ekonomik krizin ikinci dalgasına karşı tedbir almak için görevlendirdiğini de belirterek, ''Muhtemel bir kriz dünyayı etkilerken, bundan etkilenmeden, olumsuz şartları bizim için nasıl olumlu hale getirebiliriz, bunu araştırıyoruz'' dedi.

Nazarbayev, halkı küresel ekonomik krizin ikinci dalgasından sonra ayakta kalan güçlü ekonomiye sahip bir Kazakistan hayalini oluşturmaya da davet etti.

Kaynak: AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com