Cumhurbaşkanını vurdular!

Cumhurbaşkanını vurdular!
Moritanya İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mohamed Ould Abdel Aziz, başkent Novakşot'ta devriye gezen bir askerin silahından yanlışlıkla çıkan kurşunla kolundan yaralandığı belirtildi.
Aljazeera televizyonunun haberine göre, Moritanya İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mohamed Ould Abdel Aziz, başkent Novakşot'ta devriye gezen bir askerin silahından yanlışlıkla  çıkan kurşunla yaralandı. Kolundan yaralanan Mohamed Ould Abdel Aziz,  askeri hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
Moritanya Enformasyon Bakanı Hamdi Ould Mahjoub, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı'nın  devriye gezen bir asker  tarafından yanlışlıkla vurulduğunu ifade etti.  Moritanya Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Muhammed Veled Abdulaziz'in sağlık durumunun kötüleşmesi sebebiyle yurt dışında tedavi edileceği bildirilirken, Abdulaziz'in hangi ülkede tedavi göreceği belirtilmedi.
 
Abdulaziz, dün akşam gezi için kent dışında bulunduğu esnada askeri kontrol noktasından geçerken askerler tarafından açılan uyarı ateşinde yaralanmıştı. Askerlerin, cumhurbaşkanının geçişinden haberdar olmadıkları ve şüpheli araç olarak değerlendirdikleri için Abdulaziz'in aracına ateş ettikleri açıklanmıştı.
 
Komşu Mali'de faaliyet gösteren El Kaide bağlantılı örgütün Moritanya'da da çeşitli saldırılar düzenlemesi üzerine uygulanan sıkı güvenlik kontrolleri çerçevesinde askerlerin cumhurbaşkanının konvoyuna ateş açtıkları sanılıyor.
1956 yılında doğan Mohamed Ould Abdel Aziz, 6 Ağustos 2008 yılında askeri darbeyle Moritanya Cumhurbaşkanı Sidi Mohamed Ould Cheikh Abdallah'ı devirdikten sonra ülkenin sekizinci cumhurbaşkanı oldu.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com